Mieszkanki Biskupca na wyjątkowych warsztatach w BDK.

W dniach 30.09.-01.10.2023r. w siedzibie BDK odbył się Biskupiecki Festiwal Kobiecej Mocy. Uczestniczyły w nim kobiety z Biskupca oraz okolic. W ramach festiwalu przeprowadzonych zostało 6 spotkań warsztatowych przez zaproszone do współpracy instruktorki z miasta. W sobotę zajęcia rozpoczęły się o godzinie 10.00, a zakończyły o godzinie 18.00. Organizatorki przywitały uczestniczki, przedstawiły harmonogram weekendowych zajęć  oraz zaprosiły do korzystania z oferty wydarzenia. W godz. 10.00 – 12.30 odbył się warsztat: Trening mięśni dna miednicy z gimnastyką słowiańską, w którym wzięło udział 20 kobiet. Spotkanie objęło teorię oraz praktyczne ćwiczenia w powyższym temacie. Jako drugie odbyły się zajęcia:  Pozytywna komunikacja – jak wyrażać siebie. W zajęciach wzięło udział 18 osób. Poprzez rozmowę, ćwiczenia i ruch uczestniczki praktykowały różne formy komunikacji. Następnie odbyło się spotkanie: Neurografika – myśli, przekonania i emocje tworzą twoja rzeczywistość – zmiana przez rysowanie. W spotkaniu wzięło udział 15 kobiet, które poprzez rysunek terapeutyczno-rozwojowy docierały do wewnętrznych blokad umysłu.

W niedzielę spotkania rozpoczęły się o godzinie 10.00, zakończyły o godzinie 17.30.

Od rana rozpoczęto warsztatami: Stopami na ziemi – jak radzić sobie ze stresem – techniki i metody równoważenia układu nerwowego. Kobiety mogły poznać głębiej tematykę stresu oraz poprzez różne ćwiczenia wejść w stan głębokiej relaksacji i samoregulacji organizmu. W warsztacie wzięło udział 20 kobiet.Kolejnym spotkanie było pt.” Kobiecość zamknięta w ziołach – napoje, napary, herbatki.” W spotkaniu wzięło udział 18 uczestniczek, które zgłębiły tajniki zielarskie oraz same przygotowywały napoje, herbaty i napary. Od godz. 15. odbywał się warsztat: Budzenie kobiecej mocy – wspólne tańce w kręgu, w którym wzięło udział 12 kobiet. Poprzez taniec intuicyjny i tańce w kręgu uczestniczki zostały poprowadzone do uważności oraz czucia ciała i emocji. W trakcie i pomiędzy warsztatami, uczestniczki oraz osoby prowadzące zajęcia korzystały z przygotowanego poczęstunku, tj. ciast upieczonych z lokalnych produktów, przekąsek, a także ciepłych i zimnych napojów. Biskupiecki Festiwal Kobiecej Mocy zakończył się wymianą odczuć i doświadczeń. Świetna inicjatywa, gratulujemy!

Wydarzenie zrealizowane było z projektu “ZaprojektujMY razem kulturę biskupieckie inicjatywy lokalne” w ramach programu “Dom Kultury +”Edycja 2023, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury.