14 czerwca w Szkole Podstawowej w Kobułtach odbył się Ekologiczno-Klimatyczny Piknik Rodzinny. 

Wydarzenie obfitowało w różnorodne atrakcje, które zapewniły uczestnikom nie tylko rozrywkę, ale również cenną wiedzę na temat ochrony środowiska i klimatu. Dzieci zaprezentowały przygotowane na tę okazję występy artystyczne, a zaproszony ekspert wygłosił krótki wykład na temat zmian klimatycznych. W nowej sali klimatycznej odbyły się warsztaty, a na placu przed szkołą zabawy związane z recyklingiem i segregacją odpadów, warsztaty malarskie oraz mini rajd rowerowy. Nie zabrakło także ekologicznych gier i pysznych, zdrowych przekąsek. W trakcie wydarzenia można było również zmierzyć sobie ciśnienie oraz poziom cukru we krwi.

Tego dnia rozstrzygnięto również konkurs plastyczny pt. “Ja też mogę dbać o klimat naszej ziemi”, na który wpłynęło 51 prac. Komisja wyróżniła 23 osoby, którym serdecznie gratulujemy! Nagrody zwycięzcom wręczyli Zastępca Burmistrza Biskupca Zbigniew Szal oraz Dyrektor Szkoły Urszula Dziąba. Lista laureatów znajduje się TUTAJ.

Ekologiczno-Klimatyczny Piknik Rodzinny w Kobułtach był wspaniałą okazją do nauki i zabawy, promującą ekologiczne wartości i troskę o naszą planetę.

Piknik został zorganizowany w ramach realizacji zadania: “Edukujemy i wykorzystujemy potencjał ludzki i przyrodniczy szkoły” i sfinansowany ze środków WFOŚiGW w Olsztynie i NFOŚiGW z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej (część2) Fundusz Ekologii.