Zawodnicy KS Egida wzięli udział w Pucharze Polski Kadetów w Kick Light i Mistrzostwach Mazowsza Kadetów w Pointfighting.

10 i 11 września w Warszawie silna reprezentacja Egidziaków wzięła udział w Pucharze Polski Kadetów w Kick Light i Mistrzostwach Mazowsza Kadetów w Pointfighting.
Był to kolejny udany weekend w wykonaniu zawodników z Biskupca, którzy aż 10 razy stanęli na podium. Dodatkowo Hanna Nowakowska została wybrana najlepszą zawodniczką wśród dzieci w formule Pointfighting.

Puchar Polski w Kicklight wśród kadetów młodszych -42kg, zdobyła Barbara Budek.
Basia dołożyła do tego jeszcze dwa srebrne medale w formule walk pointfighting w kategorii -42kg i -47 kg.
Brąz w Pucharze Polski zdobyła także Maja Wojnicz, która w półfinale w kategorii Kicklight kadetów starszych -50 kg, przegrała – po dobrej walce – z Aleksandrą Paczkowską z Ninja Academy Warszawa. Jest to jak do tej pory największe osiągnięcie Mai w Kickboxingu.

Natomiast medalistami Mistrzostw Mazowsza w pointfightingu zostali:
Hanna Nowakowska, która w kategorii dzieci +36 kg wszystkie swoje pojedynki skończyła przed czasem (finałowy pojedynek stoczyła z koleżanką ze swojego Klubu) i wygrała swoją kategorię.
W tej samej kategorii dzieci + 36 kg II miejsce zajęła Lena Kowalska, która bezproblemowo przebrnęła przez eliminacje, a półfinał skończyła przed czasem.
Srebro i brąz zdobył Wojciech Nowakowski, który cały turniej walczył z kontuzją pleców. W kategorii -57 kg radził sobie bardzo dobrze wygrywając swoje pojedynki. Dopiero w finale uległ Jakubowi Kasprowiczowi z Ninja Academy Warszawa. Natomiast w kategorii niższej po wygranym pierwszym pojedynku kolejny musiał oddać walkowerem z powodu nasilającego się bólu.
Srebrny krążek zdobył także Aleksander Burczyk w kategorii kadet młodszy +47 kg, przegrywając swój pojedynek finałowy że Stanisławem Nowickim KSCT Piaseczno.
Brązowy medal w kategorii kadet młodszy -28 kg zdobyła Lena Bartlewska, dla której był to debiut w turnieju.
Niestety w eliminacjach odpadli pozostali Nasi zawodnicy: Kinga Wieczorek, Mikołaj Kania oraz Arkadiusz Żabiński, którzy mimo wielkiego zaangażowania musieli pogodzić się z goryczą porażki.
– Podsumowując był to udany turniej dla Naszych zawodników zdobyliśmy w sumie: złoto i brąz na Pucharze Polski Kicklight kadetów oraz 1 złoty, 5 srebrnych i 2 brązowe medale, a także tytuł Najlepszego zawodnika na Mistrzostwach Mazowsza Kadetów w Pointfightingu.- komentował trener Bartosz Zabłotny.