Zawodnicy KS Egida zdobyli pięć złotych medali na Mistrzostwach Polski dzieci i kadetów w Kickboxingu.

Od 3 do 5 czerwca zawodnicy KS Egida rywalizowali na zawodach w Bałtowie. Łącznie udział w zmaganiach wzięło blisko 600 zawodników z całego kraju. Klub reprezentowało 7 zawodników z Biskupca, którzy zdobyli łącznie 8 medali (5 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy).

Barbara Budek – kadetka młodsza – zdobyła 2 złote medale w formule walk pointfighting i light contact. Basia obroniła również tytuł mistrzyni kraju, który zdobyła w ubiegłym roku ( kat. light contact) i dołożyła kolejne mistrzostwo w pointfightingu (wszystkie swoje walki wygrała przed czasem). W kategorii light contact najtrudniejsza była dla niej walka eliminacyjna. W finale natomiast skończyła walkę w 10 sekund.
Arkadiusz Żabiński – kadet starszy – zdobył złoty medal w walkach pointfightingu. Arek po raz pierwszy stanął na podium Mistrzostw Polski. Medal ciężko wywalczony i zapracowany. Walka finałowa była pełna emocji, a wynik zmieniał się z sekundy na sekundę. Niestety w kategorii light contact Arek odpadł w eliminacjach.
Natasza Bielińska – dzieci – zawodniczka zdobyła złoty medal w kategorii pointfighting. Natasza bez problemu przeszła eliminacje. W półfinale po dogrywce wygrała walkę i tym samym przeszła do finału. Dzięki przewadze technicznej po raz pierwszy zdobywa Mistrzostwo Kraju.
Maja Wojnicz – kadet starszy – wywalczyła złoty medal w walkach light contact. Maja swoje walki wygrała przed czasem, dzięki świetnej technice i taktyce. W swoim finałowym pojedynku wygrała jednogłośnie 3:0, otrzymując tym samym (po raz pierwszy) tytuł Mistrzyni Polski.
Hanna Nowakowska – kadet młodszy – zdobyła 2 srebrne medale w walkach pointfighting oraz light contact. Hania debiutowała w nowej kategorii wiekowej i to we wspaniałym stylu. W obu kategoriach wygrała swoje walki przed czasem.
Wojciech Nowakowski – kadet starszy – wywalczył brązowy medal w walkach pointfighting. Wojtek po dobrych eliminacjach zakwalifikował się do półfinału. Tam niestety przegrał swoją walkę.
Mikołaj Kania – dzieci – 10 miejsce w walkach pointfighting.

Zawodnicy Klubu ostatecznie zakończyli udział w Mistrzostwach Polski z bardzo dobrymi wynikami sportowymi. Każdy z młodych sportowców dał z siebie 100%, a nawet 200% sił, niejednokrotnie przekraczając swoje możliwości ze łzami w oczach. – Był to Nasz najlepszy występ w tym sezonie. Jestem z Was dumny i niejednokrotnie zakręciła mi się łezka, a to dzięki WAM. Jesteście WIELCY i brawa dla Was – komentował trener Bartosz Zabłotny.