Rekordowa frekwencja i wyjątkowe emocje – Mistrzostwa Polski Taekwon-do 2024 w Częstochowie

W dniach 26-28 kwietnia 2024 roku miłośnicy sztuk walki zgromadzili się w Częstochowie, aby uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – Mistrzostwach Polski Taekwon-do, zorganizowanych przez Związek Sportowy Polska Unia Taekwon-do. Tegoroczna edycja, oprócz rekordowej frekwencji blisko 900 zawodników, miała także szczególny charakter jako XXX Mistrzostwa Polski Taekwon-do ZS PUT.

Jubileuszowa trzydziesta edycja tych prestiżowych zawodów była okazją do wspomnień, refleksji i współzawodnictwa na najwyższym poziomie. Nie tylko świętowano osiągnięcia sportowe, ale także uhonorowano kluby, które od lat przyczyniają się do rozwoju tej dyscypliny.

Jednym z niezwykłych elementów tegorocznych mistrzostw było sporządzenie trzydziestoletniego rankingu, który stanowił podsumowanie osiągnięć klubów w czasie trwania mistrzostw. Była to także okazja do uhonorowania dziesięciu najlepszych klubów, które otrzymały wyjątkowe puchary za swoje wkłady w rozwój i promocję Taekwon-do w Polsce.

Jeden z tych pucharów trafił do Naszego klubu, który wyróżnił się nie tylko liczbą zdobytych medali, ale także długą historią i zaangażowaniem w szkolenie nowych pokoleń zawodników, mimo zaciętej konkurencji, zdołaliśmy się uplasować na bardzo wysokiej 9. lokacie, zdobywając imponującą liczbę 174 medali Mistrzostw Polski.

To jednak nie koniec sukcesów klubu. W tegorocznej edycji do ich puli zostało dorzuconych kolejnych 8 krążków, a to za sprawą czwórki reprezentantów Klubu Sportowego Egida, którzy osiągali następujące sukcesy:

Barbara Budek – dwa Mistrzostwa Polski:

I miejsce walki semi contact kadet starszy – 165cm

I miejsce walki light contact kadet starszy – 47 kg

Mikołaj Kania – Mistrz Polski i 2x brązowy medalista:

I miejsce techniki szybkościowe młodzicy – 140cm

III miejsce walki semi contact młodzicy – 140 cm

III miejsce techniki specjalne młodzicy – 140 cm

Wiktoria Żelichowska vicemistrzyni i brązowa medalistka Mistrzostw Polski:

II miejsce walki light contact junior +60 kg

III miejsce walki semi contact junior – 170 cm

Maja Wojnicz vicemistrzynie Polski:

II miejce walki light contact junior -54 kg

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.