21-22 maja zawodnicy KS Egida wzięli udział w Mistrzostwach Polski Taekwondo ZSPUT w Częstochowie oraz Mistrzostwach Warmii i Mazur w Kickboxingu w Gierzwałdzie.

W ostatni weekend 21.05-22.05 zawodnicy KS Egida wzięli udział w dwóch wydarzeniach sportowych. Pierwsze to Mistrzostwa Polski Taekwondo ZSPUT w Częstochowie gdzie zdobyli 9 medali (7 złotych, 1 srebrny oraz 1 brązowy). Drugie to Mistrzostwa Warmii i Mazur w Kickboxingu w Gierzwałdzie, gdzie zespół zdobył 3 krążki (2 srebrne oraz jeden brązowy). W Częstochowie zespół KS Egida zameldował się w 4 osobowym składem. Warto zaznaczyć, że w turnieju wzięło udział blisko 600 zawodników. Pierwszego dnia swoje konkurencje rozpoczęły dzieci (Natasza Bielińska) i młodzicy (Barbara Budek). Dziewczyny zdominowały swoje konkurencje. Barbara Budek zdobywa 3 złote medale w konkurencjach walk semi contact, technikach specjalnych oraz technikach szybkościowych, a także zdobyła srebrny medal w układach tradycyjnych. Natasza Bielińska zdobywa 3 złote medale w konkurencjach walk semi contact oraz technikach szybkościowych oraz w dodatkowej konkurencji testów siły. Kolejnego dnia do rywalizacji stanęły: Antonina Milewska po wyczerpujących walkach, wywalczyła brązowy medal w formule walk light contact. Maja Wojnicz niestety nie osiągnęła indywidualnego upragnionego medalu, ale zdobyła go w walkach drużynowych Tag Team. Drużyna” Multikulti” w składzie Antonina Milewska, Maja Wojnicz oraz Klaudia Siwczyńska (Klub Sportowy Orient) wygrała drużynówkę i zdobyła upragnione złoto. W tym skromnym, ale jak to walecznym składzie zajęli wysokie 10. miejsce w klasyfikacji generalnej na 23 ekipy startujące. Kolejne wydarzenie odbyło się na matach w Gierzwałdzie. Opiekunem w tym czasie był Kamil Wieczorek, który wykonał kawał dobrej pracy jako kierownik ekipy. Bartłomiej Dugiełło zdobył dwa srebrne medale w walkach light contact oraz kick light, a Kinga Wieczorek zdobyła brązowy medal w walkach kicklight. Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich zawodników!