Przypominamy, na naszej stronie jest zakładka przekierowująca do platformy, na której można zobaczyć własne zobowiązania wobec gminy, a także dokonać płatności.

Zakładka znajduje się w prawym bocznym menu – OPŁATY. Po kliknięciu system przenosi nas automatycznie do strony, gdzie wystarczy założyć konto klienta, by móc w pełni korzystać z platformy.

Jak założyć konto klienta?  Istnieją dwa sposoby. Pierwszy za pomocą konta login.gov.pl. Użytkownik posiadający konto na Profilu Zaufanym bądź e-Dowodzie może skorzystać z tej opcji, dzięki której jego dane zostaną automatycznie przetworzone do platformy OPŁATY. Drugi sposób, standardowy za pomocą loginu i hasła, wymaga utworzenia konta i aktywacji za pomocą linka, którego użytkownik otrzyma w e-mailu na podaną skrzynkę pocztową. Następnie użytkownik musi udać się do Urzędu Miejskiego w Biskupcu, gdzie za okazaniem dowodu osobistego potwierdzi swoją tożsamość.

Do czego służy platforma OPŁATY? Po utworzeniu konta system automatycznie zaciąga dane użytkownika i jego zobowiązania wobec gminy. Platforma pozwala na podgląd i regulację opłat: podatek od osób fizycznych oraz opłaty za zagospodarowanie odpadami, a także pokazuje ewentualne nadpłaty. Dzięki temu jesteśmy na bieżąco z naszym saldem, nie musimy szukać decyzji podatkowych czy za odpady. W każdej chwili możemy sprawdzić stan rachunku, termin zobowiązania czy należną kwotę. Ponadto, po zalogowaniu istnieje także możliwość płatności za zobowiązania za pośrednictwem internetowej usługi finansowej PayPal (koszt przelewu wg taryfy opłat PayPal).

Podsumowując, strona e.biskupiec.pl  umożliwia w prosty i bardzo przystępny sposób podgląd naszych zobowiązań podatkowych i za zagospodarowanie odpadami w każdej dowolnej chwili. Dla osób posiadających wątpliwości zamieszczamy instrukcję z założenia konta – INSTRUKCJA. Dodatkowo po zalogowaniu się na platformie e.biskupiec.pl, do pobrania jest również pełna instrukcja zawierająca dokładne wyjaśnienia i wskazówki dotyczycące wszystkich funkcji strony. Zachęcamy do korzystania z platformy!

Projekt „E-usługi dla BiskUPca – etap 2″ dofinansowany został ze środków RPO WM na lata 2014-2020, Osi Cyfrowy Region RPWM.03.00.00, Działanie Cyfrowa dostępność informacji sektora publicznego oraz zakup sprzętu komputerowego. Zachęcamy do korzystania!