W dniach 26-27 marca w Biskupcu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Seniorów Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Szachach 2022.

W miniony weekend odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Seniorów Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Szachach 2022. Tytuł Drużynowego Mistrza Województwa wywalczyła ubiegłoroczna wicemistrzowska ekipa z UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn w składzie: Dariusz Krzywicki, Dariusz Krzewski, Roman Horodyski, Tomasz Kupryjaniuk, Janusz Czupryński oraz na desce kobiecej Barbara Krysztopa-Czupryńska (kapitan drużyny). Po zaciętej ostatniej rundzie turnieju tytuł Drużynowego Wicemistrza Województwa wywalczyła I drużyna LZS Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu w składzie: Jan Plesiuk (rocznik 1937 – najstarszy z seniorów), Andrzej Gula, Sylwester Grabarczyk, Konrad Ingielewicz, Paweł Orłowski (kapitan drużyny), Aleksander Kopacki (rocznik 2013 – najmłodszy „senior” turnieju) oraz na desce kobiecej Anna Kawa i Barbara Woytitzki. Trzecie miejsce przypadło „młodej” drużynie z UKS Uzdowo w składzie: Szymon Kraśniewski, Maciej Kraśniewski, Olaf Gałęziewski, Maciej Kietrys, Jakub Lewandowski, Grzegorz Kraśniewski i na desce kobiecej zamiennie Zofia Kraśniewska/Oliwia Sarbiewska. Kolejne miejsca zajęły drużyny: KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie, UKS Debiut Dziesiątka II, MLKS Ostródzianka Ostróda i LZS CKTiS Biskupiec II.

Wyniki drużynowe: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/tdr_198/results.html?l=pl&tb=202_

Zwycięzcami na poszczególnych szachownicach zostali i złote medale zdobyli odpowiednio: na 1. szachownicy Dariusz Krzywicki (5,5/6 pkt), na 2. szachownicy junior Maciej Kraśniewski (5/6 pkt), na 3. szachownicy Roman Horodyski (5/6 pkt), na 4. szachownicy Tomasz Kupryjaniuk (6/6 pkt), na 5. szachownicy Paweł Orłowski (5/6 pkt) oraz na szachownicy kobiecej juniorka Anna Kawa (5/6 pkt).

Wyniki indywidualne: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/tdr_198/results.html?l=pl&tb=27_

Na zlecenie Warmińsko-Mazurskiego Związku Szachowego zjazd w Ostródzie przygotowały: Liceum Ogólnokształcące Nr 1 im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie i Klub Szachowy MLKS Ostródzianka Ostróda, a w Biskupcu – Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu oraz sekcja szachowa LZS CKTiS Biskupiec.

Fundacja Szalony Krasnolud przygotowała uczestniczkom i uczestnikom II zjazdu szachową niespodziankę. Starosta Powiatu Olsztyńskiego pan Andrzej Abako stanął w szranki z reprezentantkami Dziewczęcego Szachowego Dream Team Warmii i Mazur: Anią Kawą, Sophie Woytitzki i Mają Woytitzki, z którymi rozegrał symultanę szachową. Zawodniczki LZS CKTiS Biskupiec wygrały swoje partie i pogratulowały Staroście umiejętności i odwagi oraz podziękowały sekundantowi Starosty – Burmistrzowi Biskupca Kamilowi Kozłowskiemu – za serdeczny doping.

Zdjęcia autorstwa: Moniki Wysockiej-Kawy i Arkadiusza Kawy.