27 sierpnia w Biskupcu odbędą się Dożynki Powiatowo-Gminne. 

Dożynki to uroczystość o wieloletniej tradycji, która jest symbolem szacunku dla ciężkiej pracy rolnika oraz stanowi wyraz wdzięczności za jego codzienne zmagania. Dożynkowe święto w polskiej tradycji jest czasem radości i podziękowań: Panu Bogu za plony, a ludziom za trud. To również okazja do zaprezentowania dorobku rolniczego społeczeństwa z naszego regionu, jego różnorodności i niezwykle bogatego dziedzictwa kulturowego.

Tegoroczne Święto Plonów w naszym mieście będzie bardzo wyjątkowe, gdyż to właśnie Biskupiec został gospodarzem powiatowych obchodów. Burmistrz Biskupca wspólnie ze Starostą Olsztyńskim serdecznie zapraszają na uroczystość dożynkową już 27 sierpnia na placu apelowym w byłej jednostce wojskowej. Część oficjalną poprzedzi msza św. w Kościele Św. Jana Chrzciciela. Następnie barwny korowód dożynkowy przejdzie ulicami miasta, aż na docelowy plac na terenie byłej jednostki wojskowej. W programie zaplanowano wiele atrakcji min. konkursy, animacje, dmuchańce, występy artystyczne, a także wiele stoisk sołeckich z całego powiatu. To będzie prawdziwa uczta z regionalnymi potrawami i specjałami! Na zakończenie (ok. godz. 20) wystąpi gwiazda wieczoru – Tomasz Karolak z zespołem Pączki w Tłuszczu. Serdecznie zapraszamy, bądźcie z nami!

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki. Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie 

Wsparcie finansowe na organizację w/w wydarzenia Gmina Biskupiec uzyskała od KOWR Oddział Terenowy w Olsztynie. 

Utrudnienia w ruchu! W związku z organizacją wydarzeń: Festiwalu Disco Polo (26 sierpnia) i Dożynek Powiatowo-Gminnych (27 sierpnia) nastąpią zmiany komunikacyjne i organizacyjne w obrębie ulic al. Broni i Wojska Polskiego.
W czwartek (24.08) od godzin porannych z użycia będzie wyłączony plac apelowy i parkingi przy hali sportowej na terenie byłej jednostki wojskowej przy Al. Broni. Ma to związek z przygotowywaniem sceny na sobotnie i niedzielne koncerty. Plac oraz parking przy hali będzie ponownie otwarty w poniedziałek rano.
W piątek (25.08) od godzin popołudniowych będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi wzdłuż bloków (Al. Broni 1A, 1B, 1C).
W sobotę (26.08) od godz. 14:00 i w niedzielę wjazd na osiedle w byłej jednostce wojskowej będzie dozwolony wyłącznie dla mieszkańców usytuowanych tu bloków za okazaniem dokumentu potwierdzającego ich miejsce zamieszkania. Wjazd będzie możliwy tylko od Al. Broni.  Brama od ul. Wojska Polskiego od godz. 14:00 będzie otwarta wyłącznie dla pieszych. Samochody będą kierowane na pobliskie, oznaczone parkingi: przy ul. Żółkiewskiego (w pobliżu Orlika i Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Zawodowego),  parking przy Kościele Bł. Karoliny oraz Parking “Warmiński” przy ul. Warszawskiej.
Także w sobotę po mszy odprawionej w kościele pw. św. Jana Chrzciciela, około godz. 13.00 ruszy pochód dożynkowy. Planowana trasa: kościół, Pl. Wolności, ul. Warszawska, ul. Wojska Polskiego do byłej jednostki wojskowej. W czasie przemarszu mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu ulicznym.
Normalny ruch w obrębie  placu apelowego zostanie przywrócony w niedzielę po godz. 22:00.