Dobra muzyka, zabawa i emocje sportowe towarzyszyły mieszkańcom i ich gościom w czasie 27. Dni Biskupca.

Tegoroczne, już 27 Dni Biskupca rozpoczęły się w piątek 21 lipca. Od godzin porannych można było wziąć udział w dniach otwartych Biskupieckiego Towarzystwa Żeglarskiego. Następie w samym centrum miasta rozegrano plenerowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Biskupca. Udział w zmaganiach „królewskiej gry” wzięło kilkudziesięciu zawodników. Następnie w Parku Miejskim odbył się konkurs latawców. Na biskupieckim niebie unosiły się własnoręcznie wykonane, malowane w niesamowite wzory i wypełnione najpiękniejszymi kolorami latawce. Dzieci, młodzież i dorośli z pasją prezentowali swoje kreatywne dzieła, które wzbudzały zachwyt zarówno wśród uczestników, jak i widzów. Te najciekawsze i najwyżej szybujące zostały nagrodzone. Po całym dniu nadszedł czas na chwilę relaksu, czyli leżaki, świeże powietrze i dawka świetnego kina pod chmurką. Na widzów czekały dwie propozycje filmowe, gwarantujące niezapomnianą rozrywkę.

Drugi dzień Dni Biskupca rozpoczęliśmy na sportowo. Od rana rozgrywano turnieje, w których w różnych dyscyplinach zawodnicy walczyli o Puchar Burmistrza Biskupca. Na Stadionie Miejskim im. Andrzeja Biedrzyckiego rozegrano turniej piłki nożnej. Na kortach Neotherm walczyli tenisiści, a na jeziorze Dadaj rozegrano Spinningowe Zawody Wędkarskie oraz Regaty Żeglarskie. Niezależnie od miejsca i dyscypliny – rywalizacja sportowa była zażarta, a na najlepszych czekały nagrody. W sobotnie popołudnie na placu apelowym w byłej jednostce wojskowej na dzieci czekała wielka strefa zabaw z dmuchańcami. O godz. 17 rozpoczęła się część koncertowa Dni Biskupca. Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się utalentowane młode wokalistki z Biskupca: Amelia i Natalia Heichel, Marietta Ostapczuk, Oliwia Ciechacka i Julia Duchniewicz. Następnie na scenę wkroczyła Majka Jeżowska, która porwała do tańca i wspólnej zabawy tłumy. Zabrzmiały piosenki znane wielu pokoleniom: ,,Wszystkie dzieci nasze są’’, ,,A ja wolę moją mamę’’ czy ,,Kolorowe dzieci’’. Wokalistka nawiązała świetny kontakt z publicznością, zapraszała do wspólnego śpiewania, a także nagradzała publiczność zdjęciami z autografem. Kolejną gwiazdą był Baranovski – utalentowany muzyk o niezwykłym głosie i charyzmie, który zabrał nas w muzyczną podróż pełną przebojów i niesamowitych aranżacji. Swój talent i świetny kontakt ze słuchaczami zaprezentowała również jedna z najbardziej obiecujących młodych artystek na polskiej scenie muzycznej, czyli Sara James. Obdarzona pięknym głosem, młoda piosenkarka przyciągnęła pod biskupiecką scenę prawdziwe tłumy. Kulminacją wieczoru był z pewnością występ legendarnej gwiazdy, czyli zespołu Feel. Podczas koncertu zespół zagrał swoje pierwsze hity m.in. „Jak anioła głos”, „A gdy jest już ciemno”. Fani nie zawiedli, śpiewali każdy utwór razem z zespołem i świetnie się bawili do samego końca! Dobrą zabawę i niezwykłą atmosferę biskupieckiego święta potwierdzali także obecni goście: Olga Semeniuk-Patkowska Wiceminister Rozwoju i Technologii, Błażej Poboży Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Urszula Pasławska, Michał Wypij i Paweł Papke Posłowie na Sejm RP, Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko-Mazurski i Marcin Kuchciński Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Niedziela, czyli ostatni dzień Dni Biskupca był dniem relaksu nad brzegiem jeziora Dadaj oraz kontynuacją sportowych zmagań. W samo południe odbył się bieg popołudniowy w ramach Grand Prix Biskupieckiego Lata, w którym udział wziął także Jacek Wiśniowski Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego, a medale zawodnikom wręczał również Paweł Papke Poseł na Sejm RP. Tego dnia nad Dadajem zakończono regaty żeglarskie. Strefa odpoczynku znajdowała się na plaży Słoneczny Brzeg w Rukławkach. Dla dzieci przygotowano animacje, dmuchańce, wielkoformatowe gry planszowe i zabawy przy wesołej muzyce. Największą atrakcją tego dnia była tzw. piana party. Z maszyny na plażę popłynęła wielka fala specjalnej piany. Radości dzieci i dorosłych nie było końca.
Dni Biskupca przebiegły spokojnie i bezpiecznie. – Ciężko wymienić wszystkie osoby zaangażowane w ich organizację, ale wszystkim im serdecznie dziękuję. Specjalne ukłony ślę funkcjonariuszom wszystkich służb za skuteczne zabezpieczenie tak wielkiej i skomplikowanej logistycznie imprezy – komentował święto miasta Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski. – Mam nadzieję, że spotkamy się również w przyszłym roku, by przypomnieć sobie i pokazać innym jak bawi się miasto dobrego życia.