18 maja w Biskupcu odbyła się już III edycja turnieju kickboxingu pod nazwą Bitwa o Warmię.
Organizatorem turnieju był Klub Sportowy Egida przy wsparciu i pod patronatem Burmistrz Biskupca Kamila Kozłowskiego, Starosty Olsztyńskiego Andrzeja Abako i Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu. Do turnieju zgłosiło się 250 zawodników z 20 klubów z całego kraju. Rywalizowali oni w formułach walk soft stick, pointfighting oraz kicklight. Wszystko to odbywało się pod czujnym okiem licencjonowanych sędziów Polskiego Związku Kickboxingu. Rywalizacja toczyły się na 3 matach.
W klasyfikacji generalnej 1 miejsce zajął klub Walhalla Fight Club, 2 miejsce Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki, a 3 miejsce X Fight Piaseczno oraz WKS Sfinks Węgrów. Egida jako gospodarz nie brała udziału w klasyfikacji. Najlepszym seniorem został Damian Szczęsny (TSD Ronin Tęcza Stanisławów). Najlepszym w kategorii dziecko został Tymoteusz Prokop (Olimpia Nowe Miasto Lubawskie). Najlepszy Junior to Jakub Solka (WKS Sfinks Węgrów), a najlepszy kadet i kadetka starsza : Iga Wożniak i Jan Wojda. Ponadto Iga i Jan otrzymali dodatkowo nagrody ufundowane przez Masters Fight Equipment Sport Masters dla najlepszych zawodników pointfighting. Nagrodę od sport masters również otrzymał za swoje walki w formule kicklight Dawid Ciepłuch (Piechotka Team Zalewo), który wygrał swoje walki przed czasem oraz Andzelika Jeroszewska (Klub Sportowy Egida).
Egida do rywalizacji wystawiła 30 zawodników z Biskupca i Barczewa, którzy zdobyli w sumie 25 medali (13 złotych, 8 srebrnych , 4 brązowe). Dla Egidziaków był to świetny sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Bałtowie oraz Pucharem Świata w Budapeszcie. Był to również świetny sprawdzian dla debiutantów, którzy mogli poczuć pierwszy raz atmosferę panującą na trybunach, adrenalinę podczas walki i walkę z emocjami im towarzyszącymi. Serdecznie wszystkim gratulujemy!