Starostwo Powiatowe w Olsztynie ogłosiło laureatów konkursu dla miejskich, gminnych i miejsko-gminnych bibliotek publicznych z powiatu olsztyńskiego.

Powiat Olsztyński postanowił docenić starania bibliotek z terenu powiatu olsztyńskiego, które przez ostatnie dwa lata zmagały się z obostrzeniami spowodowanymi pandemią. Mimo licznych utrudnień pracownicy bibliotek pokazali, że są kreatywni, potrafią zorganizować przedsięwzięcia oraz inicjatywy w formie stacjonarnej, hybrydowej i zdalnej na rzecz czytelnika, a przede wszystkim upowszechniać czytelnictwo. W kategorii bibliotek miejskich I miejsce zdobyła Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Liszewskiego w Biskupcu.

Biskupiecka biblioteka w 2020 i 2021 r. zorganizowała szereg działań zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W 2020 r. zarejestrowano 2101 czytelników, zanotowano 27804 wypożyczeń. W 2021 r. do końca listopada zarejestrowano 1987 czytelników, zanotowano 34666 wypożyczeń. Księgozbiór na koniec listopada 2021 r. – 58529 vol. Od b.r. Biblioteka jest w konsorcjum LEGIMI i ACADEMICA, a w ramach porozumienia ze Stowarzyszeniem LARIX otrzymała sprzęt i bezpłatny dostęp do tysięcy audiobooków dla osób niedowidzących. O wszystkich działaniach zrealizowanych przez naszą bibliotekę przeczytacie TUTAJ.