24 lutego w hali sportowej przy Zespole Szkół odbył się turniej piłki siatkowej Biskupiec Volley.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonali zaproszeni goście: Wiceminister Sportu i Turystyki Ireneusz Nalazek, Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Zbigniew Szczypiński oraz Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski. Następnie, po krótkich ustaleniach z kapitanami każdej drużyny oraz losowaniu, rozpoczęły się mecze rozgrywane do 2 setów do 15 punktów. W turnieju udział wzięło dziesięć drużyn: Zespół Szkół Biskupiec, SNM Mrągowo, RDLP Olsztyn, Bimber Team (Olsztyn), Czarne Gwoździe (Biskupiec), Śmierć w Wenecji (Olsztyn), Gang Łysego (Olsztyn), Wilki Mazur (Kętrzyn), Egger Biskupiec oraz Farciarze (Kolno).

W grupie B faworyci wyłonili się już po pierwszych kilku meczach, rywalizacja w grupie A o to, kto wyjdzie z grupy, toczyła się właściwie do ostatniego punktu. Po pasjonującej walce o każdy punkt systemem każdy z każdym, zwycięzcy grup zmierzyli się w pojedynku finałowym, w którym zwyciężyli gracze z Bimber Team, pokonując SNM Mrągowo 2:0 w setach.

W meczu o trzecie miejsce spotkały się drużyny Śmierć w Wenecji oraz Wilki Mazur. Tutaj, wynikiem 2:0, lepsi okazali się gracze z Olsztyna. Tytuł MVP (Najbardziej Wartościowego Zawodnika) zdobył Damian Dudek z drużyny SNM Mrągowo.

Puchary zostały ufundowane przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego Zbigniewa Szczypińskiego, Burmistrza Biskupca Kamila Kozłowskiego, Członka Zarządu Powiatu Olsztyńskiego Janusza Radziszewskiego oraz Przewodniczącą Rady Miejskiej Alinę Radziszewską.

Organizatorzy turnieju planują utworzyć stowarzyszenie o nazwie “Biskupiec Volley”, które będzie zajmować się promocją tej dyscypliny sportu w naszym regionie.