W Biskupcu można bezpłatnie zaczipować psy i koty.

Czipowanie zwierząt polega na wszczepieniu im pod skórę małego urządzenia wielkości ziarenka ryżu. Zakodowany w nim 15-cyfrowy numer jest unikalny, czyli przeznaczony tylko dla jednego zwierzęcia. Po wszczepieniu czipa kod można odczytać za pomocą odpowiedniego czytnika, w który wyposażone są gabinety weterynaryjne, pracownicy schronisk, Policja oraz Straż Miejska. Urządzenie pomaga w sprawnej identyfikacji zwierzęcia oraz w łatwiejszym jego odnalezieniu. Zwierzę może zaginąć, ale także zostać skradzione. W takim przypadku oznakowanie go jest nieocenioną pomocą w znalezieniu go przez opiekuna. Czip jest od razu rejestrowany przez Lekarza Weterynarii w Międzynarodowej Bazie Danych Safe Animal.

Akcja czipowania sfinansowana została z budżetu gminy, tak więc każdy jej mieszkaniec może dokonać tego zabiegu bezpłatnie pod warunkiem, że pies i kot ukończył 3 miesiące, a dodatkowo psiak musi posiadać aktualne zaświadczenie o szczepieniu przeciwko wściekliźnie.

Zwierzaki można zaczipować w: Przychodni Weterynaryjnej na ul. Chrobrego 10 w Biskupcu, nr tel. 89 715 25 09 oraz Centrum Zdrowia Zwierząt, ul. Bogusławskiego 2E/1 w Biskupcu, nr tel. 791 143 344.

Szczegółowe informacje w Urzędzie Miejskim w Biskupcu pok. nr 5, nr tel. 89 715 01 36.

Zachęcamy, zadbajcie o bezpieczeństwo swoich psiaków i kociaków!

czipowanie