Biskupieccy seniorzy spotykają się już od 35 lat. Hucznie świętowali tę rocznicę.

Uroczystą galę z okazji 35-lecia działalności Domu Dziennego Pobytu zorganizowano 4 kwietnia w Biskupieckim Domu Kultury. Okrągły jubileusz świętowano w licznym gronie. Był tort, a także mnóstwo prezentów i życzeń. Uroczystość była także okazją do wspomnień oraz przedstawienia działalności domu. Dyrektor MOPS Marzena Budek oraz kierowniczka DDP Agnieszka Włodkowską-Zegarowicz przypomniały, że placówka oferuje wiele różnych zajęć – muzycznych, ruchowych, kulinarnych, komputerowych, plastycznych. DDP organizuje bliższe i dalsze wycieczki, współpracuje z podobnymi obiektami w innych miastach. Przede wszystkim jednak sprawia, że starsze osoby nie czują się samotne. Uroczystość była również okazją do wręczenia podziękowań i wyróżnień wszystkim osobom wspierającym działalność domu, a także uhonorowania najbardziej aktywnych seniorów. Specjalną statuetkę “Przyjaciela DDP Senior Wigor w Biskupcu” otrzymał Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.

Dziękował również Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski, który wraz z władzami gminy dziękował za pięknie zorganizowaną uroczystość i składał serdeczne życzenia wszystkim seniorom. – Serdeczne gratuluję Marzenie Budek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Agnieszce Włodkowskiej-Zegarowicz, kierownik Domu Dziennego Pobytu oraz Reginie Wojtczak kierownik seniorów, za doskonałe przygotowanie imprezy. Dziękuję również za Waszą pasję i zaangażowanie, które sprawiają, że nasi mieszkańcy w sile wieku tak chętnie spędzają czas razem. Naszym wspaniałym seniorom życzę zdrowia i mnóstwa radości! Dzięki Wam DDP stał się miejscem, w którym każdy może znaleźć zrozumienie i przyjaźń. Dziękuję, że jesteście częścią naszej społeczności i razem tworzycie tak wyjątkowe miejsce! –

Galę 35-lecia placówki uświetnił występ domowego chóru „Con Vigore” prowadzonego przez Edwarda Kluczenkę, skecz w wykonaniu seniorów oraz koncert Wojciecha Gąssowskiego – znanego piosenkarza, gitarzysty i kompozytora.