Za nami niezwykły czas w towarzystwie sportu, zabawy, śmiechu, tańca, śpiewu oraz cudownej energii.

26. Dni Biskupca rozpoczęliśmy radośnie i energicznie! Teatr Katarynka przedstawił najmłodszym spektakl pt. „W miejskiej dżungli”. Dzieci nauczyły się jak zachować bezpieczeństwo na ulicy oraz jak można dać drugie życie różnym przedmiotom stosując recykling. Po spektaklu na dzieci czekało mnóstwo atrakcji m.in. aktorska rozgrzewka oraz zabawy taneczne. Od godz. 14:00 na Placu Wolności rozpoczęły się zmagania uczestników w grze królewskiej – mowa oczywiście o szachach. W otwartym turnieju o puchar Burmistrza Biskupca wzięło udział 29 uczestników, z czego 18 to juniorzy. Dla chętnych w osiągnięciu wewnętrznej harmonii idealne były zajęcia jogi. Natura i szum drzew w Parku Miejskim zdecydowanie pomogły się zrelaksować i wyciszyć. O godz. 18:30 Biskupieckie niebo wypełniło się kolorowymi latawcami! W konkursie wzięły udział rodziny, które zaprezentowały latawce wykonane własnoręcznie podczas warsztatów w Domu Pracy Twórczej „Sorboma”. Podniebny spektakl to wydarzenie, które stworzyło kolorową aurę wypełnioną rodzinną troską. Na zakończenie pierwszego dnia obchodów święta miasta zarówno turyści jak i mieszkańcy Biskupca udali się na rajd, podczas którego odkrywali uroki naszego miasta porą wieczorową. Pod kierownictwem Krzysztofa Kowalskiego uczestnicy weszli na wieżę widokową w kościele p.w. św Jana Chrzciciela. Mieli tam możliwość obejrzenia historycznych zdjęć Biskupca oraz wysłuchania intrygujących historii przewodnika, a na szczycie podziwiali krajobraz miasta nocą. Zwieńczeniem rajdu był wernisaż wystawy fotografii pt. „Romantyczność Warmii” Odetty Ostapczuk i Marioli Zientary. To był dzień pełen wrażeń – zarówno dla najmłodszych jak i dla pasjonatów, turystów i mieszkańców Biskupca.

Drugi dzień obchodów święta naszego miasta otworzyliśmy na sportowo. Turniej piłki nożnej i turniej tenisa ziemnego cieszyły się dużym zainteresowaniem. Stadion Miejski i korty Neotherm wyłoniły najlepszych graczy, którzy otrzymali puchary i medale za swoje osiągnięcia. Na Słonecznym Brzegu zmagania rozpoczęli wędkarze i żeglarze. Teamowe Zawody Spinningowe oraz Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Biskupca to nic innego jak dobry wypoczynek i świetna zabawa połączona z nutką rywalizacji. Tego dnia Jezioro Dadaj wypełniło się łodziami z białymi masztami, a piękny krajobraz pojezierza z zachwytem podziwiali wszyscy. O godz. 15:00 otwarto rodzinną strefę rozrywki na placu apelowym w byłej jednostce wojskowej. Dmuchane zamki, zjeżdżalnie, rodeo – to tylko część atrakcji jaka czekała tego dnia na najmłodszych. Na kolorowych stoiskach nie brakowało balonów, zabawek czy też pysznych frytek, zapiekanek i kiełbasek z grilla. O godz. 17 na scenie wystąpiły biskupieckie talenty: Filip Orłowski, Amelia Heichel, Bartłomiej Kacprzycki, Natalia Heichel, Marietta Ostapczuk, Lena Siekierska i Oliwia Ciechacka. Następnie sceną zawładnęło Studio Wokalne Sukces, a tuż po nich Jerzy Słota – członek zespołu VOX. Po godz. 19 plac apelowy wypełnił się po brzegi fanami pierwszej gwiazdy wieczoru – Michała Szczygła. Utwór „Spontan” śpiewało całe miasto! Jako drugi na scenie wystąpił Michał Wiśniewski z zespołem. Legendarne piosenki w towarzystwie przepięknych strojów i inscenizacji porwały biskupiecką publiczność do tańca. Ostatnie zaszczyty na scenie uczynił Dawid Kwiatkowski, jeden z najbardziej znanych wokalistów tych czasów. Na jego koncert najwierniejsi fani czekali przy bramkach już od rana. Wokalista zaśpiewał dla publiczności hity takie jak: „ Bez Ciebie”, „Proste” ,„Nieważne” i oczywiście piosenkę ”Idziesz ze mną”, którą śpiewali wszyscy, łącznie z obsługą tego wydarzenia. Nietuzinkowa energia, radość i miłość do artystów rozgoniła wszystkie czarne chmury nad Biskupcem, a z takimi emocjami ciężko było zasnąć!

Po dniu pełnym rozrywki, śpiewu i tańca czas na chwilę relaksu – ostatni dzień 26. Dni Biskupca upłynął mieszkańcom i turystom rodzinnie, towarzysko ale też sportowo. Kontynuacja singlowego turnieju tenisa ziemnego oraz regat żeglarskich o puchar Burmistrza Biskupca to wydarzenia wzbudzające emocje kibiców jak i pasjonatów. Tego dnia zakończyliśmy oba sportowe turnieje. O godz. 12:00 odbył się bieg popołudniowy w ramach Grand Prix Biskupieckiego Lata. Stadion Miejski ponownie zatętnił życiem. Strefa odpoczynku znajdowała się na plaży Słoneczny Brzeg w Rukławkach. Dla dzieci przygotowano animacje, dmuchańce, plażowe i wodne gry oraz zabawy z animatorami „Taka impreza”. O energiczną muzykę tego dnia zadbał DJ Marcelle – hity tegorocznego lata poruszyły do tańca każdego plażowicza. Punktem kulminacyjnym tego dnia były obchody święta kolorów. Twarze uczestników nigdy nie były tak szczęśliwe, a wielobarwna chmura proszków holi unosiła się nad słoneczną plażą.

26. Dni Biskupca przeszły już do historii. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas w towarzystwie sportu, zabawy, śmiechu, tańca, śpiewu oraz cudownej energii. Cieszymy się, że możemy razem tworzyć wspomnienia, które zostaną z nami na długo. Poniżej wrzucamy fotorelację z tych cudownych dni, abyście mogli przeżyć te emocje jeszcze raz!

WYNIKI TURNIEJU SZACHOWEGO O PUCHAR BURMISTRZA BISKUPCA

KATEGORIA OPEN
I miejsce – Anna Kawa
II miejsce – Dominik Dymitriew
III miejsce – Jacek Marchwicki

KATEGORIA JUNIOR
I miejsce – Maja Woytitzki
II miejsce – Filip Szewczak
III miejsce – Sophie Woytitzki

WYNIKI TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ OPEN O PUCHAR BURMISTRZA BISKUPCA

I miejsce – Rasząg
II miejsce – Tajfun Rzeck
III miejsce – Kopernika

Najlepszy bramkarz – Tomasz Dudkowski
Najlepszy strzelec – Radosław Saramak

WYNIKI SINGLOWEGO TURNIEJU TENISA ZIEMNEGO

I   miejsce   – Kowalewski Bartek

II miejsce     – Podliński Marcin

III miejsce     – Kozłowski Andrzej

IV miejsce     – Chełstowski Kacper

Najlepszy zawodnik – Piotr Kaim

WYNIKI ZAWODÓW SPINNINGOWYCH O PUCHAR BURMISTRZA BISKUPCA

I miejsce – Canon Okoń Olsztyn (4 okonie i 4 szczupaki, łącznie 348 cm)
II miejsce – Szumigoł Team (łącznie 293 cm)
III miejsce – Dorota – Sławek Team (łącznie 216 cm)
IV miejsce – Fishon Commando Team (łącznie 167 cm)

Największy okoń – 45 cm, Fishon Commando Team
Największy szczupak – 74,9 cm, Szumigoł Team

Ilość złowionych okoni – 35 sztuk
Ilość złowionych szczupaków – 12 sztuk

WYNIKI BIEGU POŁUDNIOWEGO GRAND PRIX BISKUPIECKIEGO LATA – https://superczas.pl/gpbiskupiec2/wyniki#main