17 marca odbyła się jubileuszowa – 25 edycja Gala Biskupieckich Sukcesów. 

25 lat temu powstałą inicjatywa mająca na celu honorowanie wyróżniających się Mieszkańców Gminy Biskupiec. Osób, które poprzez swoje sukcesy, hobby czy pracę reprezentują godnie nasze miasto na zewnątrz. Osób, które wpisują się na stałe w historię naszej gminy. I tak 17 marca, o godz. 17 w Biskupieckim Domu Kultury odbyła się 25 edycja Gali – Sukcesy 2022. Wydarzenie poprowadzili: Martyna Pawłowska-wywodząca się z Biskupca wokalistka, uczestniczka The Voice of Poland, kompozytorka, autorka tekstów, była laureatka Gali Sukcesy, oraz Wojciech Hubacz-Dyrektor Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu. Podczas gali wręczono statuetki i wyróżnienia w czterech kategoriach: nauka, promocja, kultura i krajobraz pełen możliwości. W przerwie na scenie zaprezentowali się Monika Karasim i Maciej Gotowiec ze Szkoły Tańca Monstars oraz Martyna Pawłowska i Michał Olesiński z wyjątkową muzyczną nutą. Galę zakończył słodki poczęstunek, jak na 25 edycję przystało, z szampanem i tortem. Ponadto w sali wystawowej można było obejrzeć wystawę zdjęć z minionych 25 lat tego wydarzenia. Wspomnień i rozmów nie było końca!

Werdykt kapituły w składzie: Alina Radziszewska – Przewodnicząca Rady Miejskiej, Magdalena Karpińska – Sekretarz Gminy, Wojciech Hubacz – Dyrektor CKTiS  przedstawia się następująco:

NAUKA:

Złoty Sukces – JULIA CZARNECKA Szkoła Podstawowa w Kobułtach

Złoty Sukces – FRANCISZEK ALEKSANDROWICZ Szkoła Podstawowa nr 3 w Biskupcu

KULTURA:

wyróżnienia: Węgojska Strużka, Węgojska Kapela,

Brązowy Sukces – Warmińska Kuźnia,

Srebrny Sukces – Maria Kędzierska, Jowita Kapuścińska,

Złoty Sukces – Studio Wokalne Sukces

PROMOCJA:

Wyróżnienia: Grażyna Wojczuk, Bożena Pawłowska, Marta Pawłowska, Jesienna Uczta w SP2, Agnieszka Popławska, Jolanta Orgas, Danuta Leszek-Grabowska, Danuta Frątczak, Mariola Zientara, Piotr Łach, Wojciech Terech, Klub Integracji Społecznej -Sekcja MOPS w Biskupcu – Małgorzata Duba, Aneta Milewska, Marzena Buturla, Pracownia Tańca i Ognia Transfuzja, mł.asp. Michał Gurynowicz, Komisariat Policji w Biskupcu, OSP Biskupiec,

Brązowy Sukces – Teatr Na Przekór, Hufiec ZHP Biskupiec,

Srebrny Sukces – Katarzyna Lamperska- Fudala i Adam Fudala,  Zespół Szkół w Biskupcu i Egger w Biskupcu – klasa patronacka

Złoty Sukces – Marek Markuszewski

KRAJOBRAZ PEŁEN MOŻŁIWOŚCI:

Wyróżnienia: KGW w Borkach Wielkich, KGW w Lipowie, Sołectwo Kamionka.

Brązowy Sukces – Hurtownia WIPSÓR, Villa Sophia Michał Szamrej,

Srebrny Sukces – Arbet Investment Group, Stowarzyszenie Przygarnij Psiaka lub(i) kociaka,

Złoty Sukces – PSONI Koło w Biskupcu

Ponadto przyznano wyróżnienie specjalne – Osobowość Roku – Piotr Gaj. 

Serdecznie wszystkim gratulujemy!