W dniach 20 – 22 października w murach Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie rozbrzmiewał musical pod tytułem “Komandosi życia”.

Spektakl ten, inspirowany poruszającą historią małych pacjentów onkologicznych i dzieci z domu dla dzieci, skupił uwagę widzów na niezwykłej sile przyjaźni. Scenariusz, oparty na prawdziwych wydarzeniach, został napisany przez Panią Ewę Chudziakiewicz, Prezes Fundacji Komandosi Życia, natomiast reżyserią zajmował się Pan Marcin Kiszluk.

Muzyka, pełna emocji i znaczenia, stanowiła nieodłączny element tego widowiska. Jej kompozytorem był nasz mieszkaniec i tegoroczny stypendysta artystyczny Burmistrza Biskupca – Wojciech Terech. Wojciech przygotował również orkiestrę, złożoną z utalentowanych uczniów PSM w Olsztynie, i poprowadził ją podczas koncertów. W połączeniu z poruszającym tekstem, muzyka stanowiła serce tego spektaklu, wywołując wzruszenie wśród widzów.

Wszyscy wykonawcy zasługują na ogromne brawa za swoje zaangażowanie i niezapomniane występy. Wszyscy wykonawcy dostali wielkie brawa, a nasz stypendysta Wojciech szczególne słowa uznania od Starosty Olsztyńskiego Andrzeja Abako. Serdecznie gratulujemy i życzymy Wojtkowi dalszych sukcesów!