Biesowo stolicą najsmaczniejszych pierogów.

Zapraszamy na 16. Warmińską Ucztę Pierogową – najsmaczniejsze wydarzenie w całym województwie! Ta tradycyjna impreza, odbywająca się w malowniczym Biesowie, zyskała już kultowy status, a wszystko za sprawą niepowtarzalnego smaku ulubionego dania wszystkich Polaków – mowa oczywiście o pierogach! To nie tylko wyśmienite dania, ale również duch tradycji i historii tego regionu. Janusz Radziszewski,  Radny Rady Powiatu Olsztyńskiego oraz wieloletni Sołtys Sołectwa Biesowo a także pomysłodawca i założyciel imprezy, z dumą kontynuuje jej organizację.

W tym roku będzie można skosztować 28 różnych rodzajów pierogów, z najwyższą starannością wypełnionych różnorodnymi, wyśmienitymi farszami zarówno na słono: mięsny, z kapustą i grzybami czy kurkami, jak i na słodko – z twarogiem, jagodami, truskawkami. Dla prawdziwych koneserów tego dania zostaną przygotowane pierogi z sarniną, wątróbką, kaszą i wiele innych.

Podczas uczty odbędą się liczne atrakcje: kiermasz pierogów z lokalnymi specjałami, konkurs na najsmaczniejszego pieroga oraz zabawy dla dzieci. Warmińska uczta nie byłaby kompletna bez wspaniałej muzyki, która uniesie Was na fali euforii. Wystąpią lokalni artyści oraz zespoły ludowe. Gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Rybiński, który umili czas swoim niepowtarzalnym talentem. Celebrację tego wyjątkowego wydarzenia poprzedzi uroczysta Msza Święta w Kościele p.w. św. Antoniego Biskupa w Biesowie o godz. 13.

Zapraszamy na Ucztę Pierogową, by wspólnie cieszyć się smakiem tradycji, miłością do kuchni regionalnej i wspaniałymi wspomnieniami! Będzie to uczta dla ducha i podniebienia, której nie można przegapić! Zapraszamy 12 sierpnia do Biesowa!

Wydarzenie pod nazwą “16. Warmińska Uczta Pierogowa w Biesowie” jest realizowane przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w konkursie “Organizacja wydarzeń regionalnych, promujących żywność naturalną, tradycyjną i lokalną oraz dziedzictwo kulinarne Warmii i Mazur w 2023 r. “

Dodatkowe, bezpłatne kursy Biskupieckiego Transportu Zbiorowego na Ucztę Pierogową. 

rozkład jazdy biesowo

Mapka z wyznaczonymi parkingami.