24 lutego odbyła się największa zimowa impreza w Gminie Biskupiec, czyli 11 Dadajowy Zlot Morsów pod hasłem „Akademia Pana Kleksa”.

W sobotę na plaży Słoneczny Brzegu w Rukławkach miłośnicy morsowania spotkali się w wyjątkowej bajkowej atmosferze. W tym roku bawiliśmy się w klimacie  magicznego świata Pana Kleksa. Było pięknie, kolorowo i zabawnie. Morsowanie łączy ludzi i to było doskonale widać na sobotnim wydarzeniu. Odwiedziły nas Kluby Morsów z miast, m.in. z Olsztyna, Mrągowa, Barczewa, Dywit i Lidzbarka Warmińskiego. Imprezę rozpoczął jubileuszowy, X Bieg Morsów, w którym wzięło udział 120 zawodników. Każdy z nich otrzymał na zakończenie biegu pamiątkowy medal, a zwycięzcom nagrody wręczył osobiście Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski. O tym, że miłośnicy zimnych kąpieli uwielbiają pomagać, wiadomo nie od dzisiaj.  Już po raz kolejny Dadajowy Zlot Morsów chętnie włącza się w akcje charytatywne. W trakcie imprezy odbyło się wiele licytacji oraz kiermasze na rzecz Dominika Gwiazdy i PSONI Koło w Biskupcu. W pomoc zaangażowały się również restauracja Stekownia i Hotel Słoneczny Brzeg, które cały dochód ze sprzedaży przekazały na dalszą rehabilitację i leczenie Dominika. Pięknym gestem wykazała się również Firma Egger, która przekazała czek na kwotę 5 tys. zł. na rzecz Stowarzyszenia „Przygarnij Psiaka i Kociaka” w Biskupcu.

Oficjalną część wydarzenia rozpoczął Burmistrz Biskupca, witając licznie zgromadzonych gości. Następnie odbył się pokaz pięknych strojów. To właśnie przebrania sprawiły, że to wydarzenie było kolorowe i magiczne. Kolejnym punktem wydarzenia była gorąca rozgrzewka w rytmach latino, po czym wszyscy wskoczyli do wspólnej, finałowej zimowej kąpieli. Nie zabrakło również atrakcji muzycznych. W ciągu dnia o oprawę muzyczną całej imprezy dbał DJ Głazek, natomiast wieczorem do wspólnej zabawy wszystkich uczestników porwał zespól Energy Girls. Wieczór zakończył się niesamowitym pokazem ognia w wykonaniu grupy tanecznej Pracownia Tańca i Ognia Transfuzja.

Cudowni ludzie, pogoda taką, jaką morsy lubią najbardziej, czyli zimno i gorąca atmosfera. Wszystko to było w jednym miejscu – na plaży Słoneczny Brzeg w Rukławkach. Dziękujemy współorganizatorom, Wam Biskupieckie Morsy i wszystkim gościom za świetną zabawę i cudownie spędzony czas.