LZS CKTiS Biskupiec zdobyła kolejne medale i punkty na rzecz swojego klubu.
19 maja drużyna seniorów LZS CKTiS Biskupiec reprezentowała nasze miasto podczas Drużynowych Mistrzostw Województwa Seniorów w Szachach Klasycznych. Po zaciętej walce drużyna zwyciężyła i została DRUŻYNOWYM MISTRZEM WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO – MAZURSKIEGO SENIORÓW. To wielki sukces, brawo! Dzięki temu zarówno drużyna seniorów jak i juniorów (o których sukcesie pisaliśmy już wcześniej) będą reprezentować Nasze Województwo na Ogólnopolskiej II Lidze.
8. STOLARCZYK Anna 6,5/7 pkt
Po zdobyciu Drużynowego Wicemistrzostwa Województwa Juniorów oraz Drużynowego Mistrzostwa Województwa Seniorów LZS CKTiS brało również udział w Drużynowym Wojewódzkim 66. Turnieju Szachowym LZS o “Złotą Wieżę 2024”. Zawody odbyły się w niedzielę 02.06.2024r. w Fijewie – Gmina Lubawa. Do rywalizacji przystąpiło 15 drużyn w 4-osobowych składach. Nasz klub wystawił 3 zespoły, które osiągnęły następujące wyniki. Pierwsza drużyna 4 rok z rzędu zdobywa pewne Mistrzostwo Województwa i awansuje do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się w Zamościu 17-23.07.2024r. Skład: Piotr Renkowski – kapitan, Anna Kawa, Aleksander Kopacki, Anna Stolarczyk. Trzecia drużyna sprawia ogromną niespodziankę i zajmuje znakomite 5 miejsce, niewiele zabrakło do podium. Druga drużyna natomiast zajmuje 10 miejsce. Ponadto indywidualnie medale na swoich szachownicach zdobyli: Anna Kawa, Wojciech Tański, Anna Stolarczyk. Gratulujemy!