W sobotę 8 czerwca Borki Wielkie obchodziły swoje 650 urodziny.

Z tej okazji w miejscowości zorganizowano wydarzenie, na które licznie stawili się nie tylko mieszkańcy, ale także Starosta Olsztyński Andrzej Abako, Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski, dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Jarosław Sarnowski oraz radni miejscy i powiatowi, a także sołtysi okolicznych miejscowości.
Jubileusz rozpoczął się o godz. 13 mszą plenerową w intencji mieszkańców. Po niej nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej 650-lecie powstania wsi. Następnie w świetlicy wiejskiej przy licznie zgromadzonej publiczności został wyświetlony film o historii Borek. Film powstał na podstawie wspomnień i opowieści jej mieszkańców. Przyniósł wiele wzruszeń i dostarczył wiele nieznanych wcześniej faktów dot. zabudowy, wydarzeń i postaci Borek Wielkich. Sołectwo wystawiło także księgę pamiątkową z krótkim rysem historycznym oraz fotografiami przedstawiającymi przygotowania do wydarzenia, do której wszyscy chętni mieszkańcy mogli się wpisać.
Oczywiście nie zabrakło występów artystycznych i premierowego wykonania przez Koło Gospodyń Wiejskich piosenki o Borkach Wielkich. Na scenie zaprezentowały się dzieci ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Borkach Wielkich z inscenizacją lokalnej legendy o dziewczynie zmienionej w kamień, a także uczniowie ze Społecznej Szkoły Podstawowej z Bredynek z piosenkami.
W międzyczasie przeprowadzono konkursy sportowe dla całych rodzin i podchody. Rozwiązano konkursy. Dużym zainteresowaniem cieszył się występ „Warmińskiej Kuźni” z Czerwonki oraz zespołu Con Vigore z Domu Dziennego Pobytu Senior-WIGOR w Biskupcu.
Wszystkich zainteresował też występ wychowanków Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno-Wychowawczego w Kruzach z interpretacją wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”.
W trakcie całej imprezy na stoisku przygotowanym przez mieszkańców Borek Wielkich można było nabyć domowe przysmaki, rękodzieło, a także spróbować dzika z kaszą. Zainteresowani mogli wziąć udział w warsztatach pieczenia chleba i własnoręcznie przygotować chleb z różnymi dodatkami: czaruszką, żurawiną itp. Na najmłodszych oczywiście czekały dmuchańce i ciekawe zabawy z animatorami.
Wieczorem na scenie pojawili się sympatyczni artyści z zespołu „Modelinka & Model MT”, którzy swoimi hitami porwali do tańca mieszkańców i ich gości. Po koncercie zabawa taneczna przeniosła się do świetlicy, gdzie przy muzyce serwowanej przez zespół „The Samba” trwała do świtu.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::