Kobieca drużyna Tęczy Biskupiec na podium Mistrzostw Polski Szóstek – historyczny sukces i brązowy medal!

Zawodniczki Tęczy Biskupiec zakończyły finałowy turniej Mistrzostw Polski Szóstek na imponującym trzecim miejscu, zdobywając brązowy medal. Turniej, który odbył się na stadionie Golęcin w Poznaniu, stanowił debiutancką edycję tych rozgrywek, co nadaje sukcesowi Tęczy szczególnej symboliki – to właśnie one, jako jedna z pierwszych drużyn, miały okazję tworzyć historię polskich rozgrywek piłkarskich w formacie szóstek.

Turniej finałowy był wymagający. Tęcza Biskupiec zmierzyła się z silnymi przeciwniczkami, w tym z Wierzbowianką Wierzbno oraz Zorzą Pęgów, ekipą, która ostatecznie zdobyła mistrzostwo. W pierwszym meczu zawodniczki z Biskupca uległy Wierzbowiance 1:2, pomimo trafienia Dominiki Furgały.

W kolejnym meczu Tęcza zaprezentowała się już lepiej, zwyciężając z Goliatem Leoncin 1:0 po golu Natalii Stefańskiej. Jednak rywalizacja z Zorzą Pęgów – zespołem, który tego dnia okazał się najlepszy – zakończyła się wysoką przegraną 0:5. Mimo wyniku, Tęcza Biskupiec może pochwalić się tym, że poniosła najniższą porażkę spośród drużyn, które zmierzyły się z mistrzyniami.

Najważniejszy dla Tęczy okazał się mecz o trzecie miejsce, w którym po raz kolejny spotkały się z Goliatem Leoncin. Zawodniczki z Biskupca powtórzyły sukces z fazy grupowej i ponownie zwyciężyły 1:0. Bramkę, która zapewniła brązowy medal, zdobyła ponownie Natalia Stefańska. Dzięki jej trafieniu Tęcza stanęła na podium, wieńcząc turniej historycznym sukcesem.

Dzień później w niedzielę zawodniczki stanęły do walki o najwyższe miejsca w finałach Warmińsko-Mazurskiej Ligi Szóstek, gdzie zdobyły zaszczytne 2 miejsce! Tęcza skończyła finałowe starcia z taką samą liczbą punktów co Polonia Iłowo, liderki ligi, przegrywając jedynie bilansem bramkowym.

O Mistrzostwach Polski Szóstek
Pierwsza edycja Mistrzostw Polski Szóstek miała wyjątkowy charakter – skierowana była nie do zawodniczek i zawodników grających w ligach, lecz do pracowników klubów, współpracowników, trenerów, byłych piłkarek i piłkarzy, a także członków stowarzyszeń kibicowskich oraz rodziców dzieci z akademii piłkarskich. Dzięki temu na boisku można było zobaczyć mieszankę doświadczenia i pasji, co dodało rywalizacji szczególnego wymiaru. Drużyny kobiece rywalizowały w czterech strefowych kwalifikacjach, z których najlepsze awansowały do turnieju finałowego.