50 lat troski o zdrowie mieszkańców Biskupca – wyjątkowy jubileusz Szpitala Powiatowego im. Jana Mikulicza w Biskupcu
W piątek 24.10.2025 r. w Biskupcu odbyła się uroczysta gala z okazji 50-lecia wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Szpitala Powiatowego im. Jana Mikulicza. Wydarzenie zgromadziło liczne grono gości, przedstawicieli samorządów, świata medycyny i lokalnej społeczności. Była to nie tylko okazja do wspólnego świętowania, ale również do podkreślenia roli, jaką od pół wieku odgrywa biskupiecki szpital w systemie opieki zdrowotnej regionu.
Siedem akredytacji – dowód jakości i zaangażowania
Podczas gali przypomniano bogatą historię placówki oraz zaprezentowano jej najnowsze osiągnięcia. Jednym z najważniejszych powodów do dumy jest fakt, że Szpital Powiatowy im. Jana Mikulicza już po raz siódmy uzyskał akredytację, potwierdzając tym samym najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa i profesjonalizmu.
Pierwszą akredytację jednostka zdobyła w 2002 roku, a od tego czasu konsekwentnie utrzymuje ją dzięki pracy całego zespołu lekarzy, pielęgniarek, personelu administracyjnego i technicznego.
Podziękowania i wyróżnienia
W imieniu mieszkańców Biskupca Burmistrz Biskupca wręczył pamiątkową paterę oraz kwiaty na ręce Dyrektor Agnieszki Malinowskiej i Zastępcy Dyrektora ds. Lecznictwa Jana Mikulskiego, dziękując za konsekwencję, profesjonalizm i serce wkładane w rozwój szpitala.
Szczególne wyróżnienie otrzymała dr Elżbieta Szymańska, związana z biskupieckim szpitalem od 1992 roku, obecnie koordynatorka oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej. Za wieloletnią służbę pacjentom oraz wybitne zasługi w dziedzinie ochrony zdrowia została odznaczona medalem Ministra Zdrowia.
Uhonorowano również pracowników szpitala w różnych kategoriach, doceniając ich codzienny wysiłek, zaangażowanie i oddanie. To właśnie oni tworzą zespół, który od lat buduje renomę biskupieckiej placówki i cieszy się zaufaniem mieszkańców.
Goście i wspólne świętowanie
Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Posłanka Elżbieta Gelert, Wicewojewoda Zbigniew Szczypiński, Starosta Olsztyński Andrzej Abako, Wicestarosta Artur Wrochna, Marcin Kalinowski – kierownik działu akredytacji CMJ, a także przedstawiciele władz samorządowych, dyrekcji szpitali oraz lokalni przedsiębiorcy wspierający działalność służby zdrowia.
W swoich wystąpieniach wszyscy podkreślali znaczenie biskupieckiego szpitala jako miejsca, które od pięciu dekad służy ludziom, łącząc nowoczesność z tradycją i empatią wobec pacjenta.
Uroczystość zakończyła się symbolicznym pokrojeniem jubileuszowego tortu oraz chwilami wspomnień, wdzięczności i radości. To był wyjątkowy wieczór, w którym przeszłość, teraźniejszość i przyszłość biskupieckiej służby zdrowia spotkały się w jednym miejscu – w duchu wspólnoty i troski o drugiego człowieka.





























