Ferie dla młodzieży to przede wszystkim czas odpoczynku od prac domowych, sprawdzianów czy odpowiedzi przy tablicy. Część z nich spędzi 2 tygodnie „laby” przed telewizorem czy komputerem, jednak coraz więcej osób poszukuje innych form aktywnego spędzania czasu. Minęły czasy beztroskiego „nic nierobienia”. Coraz więcej młodzieży pragnie ten czas spędzić aktywnie, uczestnicząc w różnego rodzaju spotkaniach czy kursach, które w niedługim czasie mogą przyczynić się do łatwiejszego startu na rynku pracy.

 

W ofercie przygotowanej przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Biskupcu, każdy znajdzie coś dla siebie. Przez całe ferie można będzie skorzystać z porady dotyczącej wyboru szkoły i zawodu, możliwości podjęcia pracy czy dalszego kształcenia zawodowego. Nie zabraknie specjalnie przygotowanych zajęć z zakładania własnej działalności gospodarczej. Nasze zajęcia odbiegają od typowego nauczania proponowanego w szkole. Poprzez gry, zabawy, prezentacje multimedialne uczestnicy nawet nie zdają sobie sprawy, że właśnie uczą się np. podstaw zakładania własnej firmy. Co więcej specjalnie przygotowane ćwiczenia w dużym stopniu zwiększają poziom kreatywności u uczestników. Z każdym dniem młodzież do ćwiczeń podchodzi  śmielej i bardziej nietypowo. Przyczynia się to do rozwijania umiejętności radzenia sobie z każdym problemem w przyszłości.

 

Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Biskupcu zapewnia dostęp do profesjonalnych materiałów nt. zawodów, szkół posiadamy również  filmy,  gry szkoleniowe oraz testy na płytach CD dzięki którym łatwiej podjąć decyzję o dalszym kształceniu i podjęciu pracy w danym zawodzie. Podpowie jak napisać profesjonalne CV i jak korzystnie wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej.