217869859 546257883191733 7402473358306736086 n

W dniach 12-17 lipca drużyna LZS CKTiS Biskupiec wzięła udział w 63 Finale Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego LZS o Złotą Wieżę 2021.

Drużyna w składzie: GULA Andrzej, ORŁOWSKI Paweł, KITEWSKI Bartosz, KAWA Anna wzięła udział w 63 Finale Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego LZS o Złotą Wieżę 2021, który został rozegrany w sali rycerskiej Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie. Udział w turnieju finałowym był nagrodą za zwycięstwo w rozgrywkach wojewódzkich. Do zawodów przystąpiło 17 najlepszych ekip z całej Polski. Nasze Województwo reprezentowała jeszcze drużyna Gminy Stawiguda w składzie: Rak Tomasz, Ziehm Robert, Hartliński Tomasz, Bohdanowicz Nikola. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund przy tempie gry 90 minut + 30 sekund na każde posunięcie, co oznacza, że najdłuższe partie trwały ponad 4 godziny. Po 5 dniach zmagań w ekstremalnych warunkach pogodowych mistrzem została niepokonana drużyna LKSz GCKiP Czarna reprezentująca Województwo Podkarpackie. Drużyna zajęła znakomite 7 miejsce, które jest najlepszym wynikiem w historii klubu. Świetne wyniki na swoich szachownicach uzyskali także juniorzy. Ania Kawa zdobyła 4,5 pkt. zarabiając 39 oczek na rankingu ELO, natomiast Bartek Kitewski nazbierał 6,5 pkt. co pozwoliło zająć 3 miejsce na szachownicy juniorskiej. Wielkie brawa dla całej ekipy! W wolnych chwilach, których było jak na lekarstwo, drużyna skorzystała ze wspaniałych atrakcji, które zafundowali im organizatorzy mistrzostw. Szczegółowe wyniki oraz transmisja partii na żywo tutaj.