dni biskupca FB slider 02pop

Od 23 do 25 lipca Biskupiec będzie świętował. Będzie kolorowo, aktywnie i muzycznie – każdy znajdzie coś dla siebie!

Dni Biskupca to największa miejska letnia impreza w gminie Biskupiec. Pierwsze obchody odbyły się w sierpniu 1997 r. i trwały cztery dni. Obecnie święto miasta obchodzone jest w ostatni weekend lipca. Tradycyjnie już Dni Biskupca to uroczystość dla wszystkich mieszkańców miasta i gminy będąca okazją do wspólnej zabawy i obcowania z kulturą. Co roku miasto odwiedzają artyści znani z polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Są to niezapomniane koncerty, które zawsze gromadzą dużą publiczność. Ponadto organizowane są zawody sportowe w wielu dyscyplinach, gry i zabawy dla dzieci. 

Zapraszamy na jubileuszowe 25. obchody święta miasta. Będzie to doskonała okazja do miłego spędzenia wolnego czasu ze znajomymi i rodziną podczas wspólnej zabawy. Trzydniowa impreza wypełniona będzie atrakcjami zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Pierwszy dzień obchodów Dni Biskupca – PIĄTEK, 23 lipca

O godz. 14 na Placu Wolności rozpocznie się otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Biskupca. Udział w turnieju mogą wziąć wszyscy chętni. Zgłoszenia przyjmuje Paweł Orłowski pod nr tel. 665 654 949. Szczegóły {tutaj}.

Następnie o godz. 17 rozpocznie się Konkurs Latawców w Parku Miejskim podczas którego, niebo w parku miejskim zamieni się w nieskończoną przestrzeń wyobraźni oraz konstelacji kolorowych latawców. Szczegóły oraz regulamin konkursu {tutaj}.

Od godz. 18 podczas Dnia Otwartego Strzelnicy SKS Gryf w Biskupcu będzie można podziwiać ekspozycję broni i wypróbować swoich sił na strzelnicy. Wieczorem natomiast zapraszamy na plażę Słoneczny Brzeg w Rukławkach. Tam o godz. 19 rozpocznie się koncert szantowy i muzyki masowego rażenia zespołu Waldek DeGener Iłowski. Natomiast o godz. 21:30 artyści Pracowni Tańca i Ognia „Transfuzja” pokażą nam jak tańczą z ogniem.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://biskupiec.pl/aktualnosci/3173-25-dni-biskupca#sigProId4aca86a1a8

Drugi dzień Dni Biskupca - SOBOTA, 24 lipca

Drugi dzień upłynie pod znakiem zmagań sportowych, konkursów i muzycznej zabawy. O godz. 9:30 singla na kortach Neotherm rozegrają tenisiści. Szczegóły {tutaj}. Natomiast o godz. 10 w Czerwonce rozegrany zostanie turniej piłki nożnej (zapisy: Krzysztof Cieślak, tel. 693050217), o tej samej godzinie na wodach Dadaju rozpocznie się I edycja Warmińsko-Mazurskiej Ligi Spinningowej. Szczegóły {tutaj}.

Od godz. 11 również na jeziorze Dadaj odbywać się będą Regaty Żeglarskie. Szczegóły {tutaj}. Sportowcy będą walczyć o Puchar Burmistrza Biskupca.

Od godz. 15 na placu apelowym w byłej jednostce wojskowej przygotowana będzie rodzinna strefa rozrywki z darmowymi atrakcjami dla dzieci, a także stoiska handlowe i gastronomiczne. O godz. 18 rozpocznie się koncert lokalnych młodych artystów, którzy zaprezentują swój talent publiczności czekającej na koncert gwiazd. Następnie tanecznym krokiem na scenę wkroczy zespół Karola Tomczaka, który zaprezentuje pokaz taneczno-muzyczny nowej formy tańca BaDaS. Następnie na dużej scenie zobaczymy wywodzący się z Olsztyna zespół Afromental. Najbardziej rozpoznawalną gwiazdą tegorocznych Dni Biskupca będzie z pewnością In-Grid - włoska piosenkarka, autorka takich hitów jak: "Mamma mia" i "Tu es foutu”.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://biskupiec.pl/aktualnosci/3173-25-dni-biskupca#sigProId7c90f1d8c3

Trzeci Dzień Dni Biskupca – NIEDZIELA, 25 lipca

Od godz. 9:30 na kortach Neotherm ostatnie turnieje rozegrają tenisiści. Następnie tradycyjnie zapraszamy na plażę Słoneczny Brzeg w Rukławkach. Tam od godz. 10 na wodach Dadaju zmagać się będą uczestnicy spinningowych zawodów wędkarskich, a na plaży rozpocznie się mini turniej piłki nożnej dla rodzin. Szczegóły dtyczące turnieju {tutaj}. O godz. 11 w regatach ponownie wystartują żaglówki. Natomiast o godz. 12 w Parku Miejskim bieg rozpoczną zawodnicy „Grand Prix Biskupieckiego Lata”. Więcej informacji o Grand Prix i regulamin {tutaj}.

Tego dnia nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. Od godz. 12 będą mogły wziąć udział w animacjach, a także pobawić się na dmuchańcach. O godz. 14 rozpocznie się spektakl w wykonaniu Teatru Katarynka. Będzie to baśniowa opowieść o dwójce przyjaciół – księżniczce Rosie i Klimku, którzy zmierzą się w beztroskim świecie z przebiegłym i podstępnym czarodziejem Zoltanem.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://biskupiec.pl/aktualnosci/3173-25-dni-biskupca#sigProIdbaf0c6f098

Zapraszamy do śledzenia naszego wydarzenia na portalu społecznościowym Facebook: Biskupiec Krajobraz Pełen Mozliwości {Link}.

Wstęp na wszystkie imprezy organizowane z okazji obchodów Dni Biskupca jest darmowy.

Ważne! W związku z ograniczeniami wynikającymi z aktualnie obowiązujących przepisów prawa dotyczących realizacji działalności koncertowej organizowanej w plenerze prosimy o zapoznanie się z zasadami wejścia na koncerty (24 lipca) {tutaj}.

Dni Biskupca 2021 Obszar roboczy 1pop

W związku z obchodami Dni Biskupca (23–25 lipca) wystąpią niewielkie utrudnienia w ruchu drogowym.

Od czwartku (22 lipca) z użycia będzie wyłączony plac apelowy i parking na terenie byłej jednostki wojskowej przy al. Broni. Ma to związek z przygotowywaniem sceny na sobotnie koncerty. Plac będzie ponownie otwarty w niedzielę (25 lipca), natomiast parking w poniedziałek (26 lipca). Od piątku (23 lipca) obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania i postoju po obu stronach drogi na Słoneczny Brzeg od skrzyżowania z drogą do Najdymowa (za kapliczką w Rukławkach). W sobotę (24 lipca) od godz. 6:00 wjazd na osiedle w byłej jednostce wojskowej będą mieli wyłącznie mieszkańcy usytuowanych tu bloków za okazaniem dokumentu potwierdzającego ich miejsce zamieszkania. Wjazd będzie możliwy tylko od al. Broni. Brama od ul. Wojska Polskiego od godz. 6:00 będzie otwarta wyłącznie dla pieszych. Samochody będą kierowane na pobliskie, oznaczone parkingi: przy ul. Żółkiewskiego (w pobliżu Orlika i Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Zawodowego), parking przy kościele pw. bł. Karoliny oraz przy ul. Warmińskiej. Organizatorzy zachęcają też do zostawienia samochodów bliżej centrum miasta. Normalny ruch w obrębie byłego placu apelowego zostanie przywrócony ok. godz. 1:00 w nocy. Zmiany komunikacyjne i organizacyjne podyktowane są względami bezpieczeństwa. Prosimy wszystkich o stosowanie się do poleceń służb porządkowych, jednocześnie przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za wyrozumiałość.