kobułty wieża

15 maja oficjalnie otwarto nową atrakcję turystyczną gminy – wystawę w wieży kościoła ewangelickiego w Kobułtach.

Pomysłodawczynią wystawy była Radna Rady Miejskiej w Biskupcu Elżbieta Kostka, która przy zaangażowaniu mieszkańców sołectwa zgromadziła w wieży prawdziwe historyczne perełki. Można tam zobaczyć archiwum wspomnień przodków zamieszkujących Kobułty, przeróżne rekwizyty, pamiątki, odznaki, stroje oraz inne ciekawe eksponaty z przeszłości.

Uroczystość była także okazją do wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego pt. "Wieża kościelna w naszych oczach". Prace oceniane były w następujących kategoriach wiekowych: dzieci w wieku przedszkolnym, 8-latki, 9-latki, młodzież i dorośli.

I miejsca: Bożena Staszak, Oliwia Dutkiewicz, Zofia Przybyłowska, Maja Olszewska, Maja Bazydło

II miejsca: Anna Śliżewska, Małgorzata Staszak, Antoni Kraśniewski, Zuzanna Rębiszewska, Patryk Rębiszewski, Maja Niewiadomska, Wojciech Orgas, Daria Wieczorek, Kacper Borowicz,

III miejsca: Dawid Ruszczyński, Bartosz Kozon, Tomasz Talarek, Oskar Woźniak

W tym dniu przygotowano dużo atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Młodsi mogli pobawić się na placu zabaw i dmuchańcach lub przenieść się do średniowiecznej osady. Można było spróbować, jak kiedyś lepiło się garnki, albo wypiekało podpłomyki na glinianym palenisku. Natomiast nieco starsi wysłuchali lirycznej opowieści przygotowanej przez zespół "DeSamba", mogli także porozmawiać z lokalnymi autorami książek lub posilić się pysznym posiłkiem. Do Kobułt w tym dniu zawitał również rajd rowerowy prowadzony przez przewodnika CKTiS - Krzysztofa Kowalskiego.

Wystawa w wieży czynna jest w każdą niedzielę w godz. 13:00-15:00.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://biskupiec.pl/aktualnosci/3033-wystawa-w-wiezy#sigProIdda67b9c424