MAJÓWKA 2021 02

Weekend majowy w gminie Biskupiec upłynie pod znakiem wydarzeń sportowych, rekreacyjnych i patriotycznych.

W sobotę 1 maja na kortach Neotherm w Biskupcu odbędzie się Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Biskupca. Natomiast na wodach Dadaju rozegrane zostaną Regaty Żeglarskie. 1 maja to Święto Pracy oraz 17 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi. W tym dniu tradycyjnie o godz. 10 z okolic Przystani Warmińskiej wyruszy rajd pieszy śladem przylaszczki i zawilca. Piechurzy pokonają trasę z Biskupca do Rozwad, Bukowej Góry do Najdymowa. Jak zawsze w drodze nie zabraknie przepięknych krajobrazów i ciekawych opowieści przewodnika z CKTiS - Krzysztofa Kowalskiego. Swoje zmagania zakończą także tenisiści i żeglarze. Najlepsi otrzymają Puchar Burmistrza Biskupca.

3 maja tradycyjnie w całym kraju odbywają się uroczystości związane z upamiętnieniem rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
W tym roku przypada 230 rocznica uchwalenia tego – jednego z najstarszych na świecie, dokumentu regulującego ustrój prawny państwa. Ze względu na trwający w kraju stan pandemii, obchody nie będą miały tak uroczystego charakteru. O godz. 10 w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Biskupcu odbędzie się msza święta. Tuż po niej symbolicznego złożenia kwiatów pod pomnikami „Jana Pawła II” i „1945 Powrót Warmii i Mazur do Macierzy. Poległym w Walce o Polskość Tych Ziem” w imieniu wszystkich mieszkańców dokona burmistrz Biskupca. Na Placu Wolności rozbrzmiewać będą także pieśni patriotyczne.

O godz. 13:30 zapraszamy dużych i małych mieszkańców do parku miejskiego na krótką wycieczkę kajakiem po rzece Dymer. Prosimy o zabranie odpowiedniego stroju.*

Zachęcamy także do symbolicznego włączenia się w obchody poprzez wywieszenie biało-czerwonych flag.

*Wydarzenie odbędzie się tylko przy sprzyjających warunkach pogodowych.

**Wydarzenia sportowe odbędą się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego, bez udziału publiczności.

MAJÓWKA 2021 01