wegoj 02

Nad jeziorem Węgój powstało nowe miejsce odpoczynku i spotkań dla mieszkańców miejscowości.

Rozpoczęty latem projekt zagospodarowania plaży wiejskiej w Węgoju został niedawno ukończony. W związku z jego realizacją nad brzegiem jeziora zamontowano ławostoły, grill murowany, dwustronną tablicę promocyjno-turystyczną obrazującą faunę i florę tutejszego terenu oraz regulamin zachowania się nad wodą. W celu zwiększenia bezpieczeństwa oraz atrakcyjności tego miejsca, postawiono lampę solarną, która oświetla teren plaży. W trosce o estetykę i środowisko postawiono kosze na śmieci oraz stojak na rowery, by plaża wiejska była utrzymana w ładzie i porządku.

Węgój jest znany jako Warmińska Wieś Straszydeł, w związku z tym nad brzegiem jeziora pojawiła się także rzeźba „Wiły” - słowiańskiego demona, nawiązująca do charakteru wsi.

Gmina Biskupiec zrealizowała zadanie „Poprawa estetyki miejscowości Węgój – zagospodarowanie terenu plaży wiejskiej” w ramach przyznanej pomocy finansowej przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w konkursie „AKTYWNA WIEŚ WARMII, MAZUR I POWIŚLA” w 2020 roku.

 

logo wegoj  

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://biskupiec.pl/aktualnosci/2829-plaza-w-wegoju-2#sigProId3efba1417d