zdjęcie1
 
Od 24 do 26 lipca w Biskupcu muzyce i wydarzeniom sportowym nie było końca. 
 
Dni Biskupca rozpoczęły się w piątek 24 lipca od seansu kinowego dla dzieci w Biskupieckim Domu Kultury. Wyświetlono film animowany „Lego Przygoda 2”. Następnie w parku miejskim pod gołym niebem i na wygodnych leżakach dorośli obejrzeli film „Narodziny gwiazdy”. 
 
Drugiego dnia w sobotę od rana rozgrywano turnieje, w których w różnych dyscyplinach zawodnicy walczyli o Puchar Burmistrza Biskupca. Na jeziorze Dadaj odbyły się Regaty Żeglarskie. Tenisiści spotkali się na kortach Neothermu na Singlowym Turnieju Tenisa Ziemnego, a stadion w Czerwonce opanowali piłkarze. Każdy mógł też spróbować strzelania z wielu rodzajów broni podczas Dnia Otwartego Strzelnicy SKS Gryf Biskupiec. Niezależnie od miejsca i dyscypliny sportowej – rywalizacja sportowa była zacięta, a na najlepszych czekały nagrody. Tego dnia w parku miejskim odbyło się także święto kolorowego latawca. Własnoręcznie wykonane o fantazyjnych kształtach i szybujące po niebie latawce sprawiły wszystkim zebranym wiele radości. Najciekawsze i najwyżej szybujące latawce, zostały nagrodzone. W sobotnie popołudnie mieszkańcy i ich goście spotkali się na Placu Wolności. Tam w ogródkach gastronomicznych mogli spróbować smacznych potraw przygotowanych przez biskupieckich restauratorów i sołectwa. Do tego można było również zakupić wyroby i sztukę lokalnych rzemieślników i artystów.  Czas umilała im muzyka na żywo. O godz. 17 rozpoczęła się część koncertowa Dni Biskupca. Na scenie wystąpiły Biskupieckie Talenty. Swoim głosem czarowała publiczność Julia Łach, natomiast energiczny duet Pinky Loops zaprezentował znane i lubiane piosenki na elektrycznych instrumentach skrzypcach i wiolonczeli. Dźwięki płynące z saksofonu Arety Chmiel zachwyciły zebranych na Placu Wolności. Kulminacją wieczoru był występ pasjonata żeglowania, uznanego i cenionego gitarzysty, wokalisty i autora wielu przebojowych piosenek Krzysztofa Malinowskiego. W czasie trwania koncertów na budynkach Biskupca rozbłysły iluminacje świetlne. 
 
Niedziela, czyli trzeci dzień Dni Biskupca był dniem relaksu na plaży „Słoneczny Brzeg”. Najpierw jeszcze w Biskupcu odbył się drugi bieg z cyklu „Grand Prix Biskupieckiego Lata”. Bieg południowy zgromadził kilkudziesięciu zawodników zarówno kobiet, mężczyzn jak i dzieci. Kilku kilometrowa trasa biegu wyznaczona była wokół parku miejskiego. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale (wyniki znajdują sie pod galerią zdjęć). Nad Dadajem od rana trwały „Spinningowe Zawody Wędkarskie” o Puchar Burmistrza Biskupca, a także drugi dzień regat żeglarskich. Nie zabrakło także atrakcji dla naszych najmłodszych mieszkańców. O godz. 14 na plaży w Rukławkach obejrzeli spektakl „Morskie opowieści”, a także uczestniczyli w wesołej zabawie z animatorami. Dzień zakończył koncert muzyki szantowej w wykonaniu zespołu „Jack Sparrow”. Jak co roku, mieszkańcy i ich goście nie zawiedli i tłumnie przybyli, by wspólnie, przez trzy dni, bawić się i świętować. 
 
Dni Biskupca przebiegły spokojnie i bezpiecznie. Służby mundurowe nie odnotowały żadnych większych zdarzeń. Dzięki zaangażowaniu biskupieckiej policji, straży miejskiej, straży pożarnej i strażaków-ochotników wszyscy mogli cieszyć się beztroską zabawą.
 
- W tym roku pandemia pokrzyżowała nam wszystkim wakacyjne plany, jednak tegoroczne Dni Biskupca utwierdziły mnie w przekonaniu, że pomimo to potrafimy się świetnie bawić. Miniony weekend przebiegł w cudownej atmosferze, był przepełniony muzyką i sportem. Jestem przekonany, że każdy z mieszkańców, bez względu na wiek odnalazł w harmonogramie wydarzeń coś wyłącznie dla siebie. Chciałbym podziękować tym wszystkim osobom bez których tegoroczna impreza nie miałaby racji bytu. Nie sposób wymienić wszystkich tych którzy poprzez swoje ogromne zaangażowanie, motywację i ciężką pracę przyczynili się do tak świetnego efektu tegorocznej imprezy. Dziękuję Centrum Kultury,Turystyki i Sportu w Biskupcu,Biskupiec - Krajobraz Pełen Możliwości, służbom mundurowym tym na wodzie i na lądzie, jednostkom OSP, Agencja Ochrony Osób i Mienia ANACONDA Jan Meller, Romanowi Gacioch, Kołu Gospodyń wiejskich ze Stryjewa, Biskupiec Biega, Biskupieckie Morsy, wszystkim wystawcom, artystom i rzemieślnikom prezentującym swoje wyroby, Krzysztofowi Cieślakowi, Biskupieckiemu Towarzystwu Tenisowemu, Jarkowi Misiak, SKS GRYF Biskupiec. Szczególne podziękowania za ogrom włożonej pracy podczas święta naszego miasta dla: Hotelik Atelier, Hotel Słoneczny Brzeg, Restauracja Na Rynku, Under Club. Wierzę, że intensywnie spędzony weekend na długo zapadnie w Waszej pamięci – komentował trzydniowe święto miasta burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.
 
 
 

Wyniki Grand Prix Biskupieckiego Lata – bieg południowy:

Kategoria: KOBIETY
I miejsce Beata Bukowska
II miejsce Joanna Orzołek
III miejsce Żaneta Rydzanowska

IV Jolanta Okuniewska
V Magdalena Roicka

Kategoria: MĘŻCZYŹNI
I miejsce Tomasz Polewaczyk
II miejsce Szymon Sawicki
III miejsce Paweł Adamiak

IV Maciej Bogdaniuk
V Paweł Kujawa
VI Łukasz Kowalewski
VII Łukasz Wołosz
VIII Łukasz Powała
IX Waldemar Zawiślak
X Piotr Sokół
XI Arkadiusz Gacioch
XII Mariusz Kozdój
XIII Paweł Kołodziejski
XIV Grzegorz Kurak
XV Eugen Poleacek