106289854 1685807708227163 3967263374528457318 n

Drużyna z SP3 została finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Potyczki Ekonomiczne 2020.

Fundacja Młodzieżowej przedsiębiorczości wraz z Narodowym Bankiem Polskim i Fundacją Warszawski Instytut Bankowości realizowała w szkołach podstawowych w całej Polsce program z zakresu edukacji ekonomicznej "Ekonomia na co dzień". W ramach tego programu uczniowie: Hanna Radomska, Bartłomiej Weraksa i Natalia Heichel, pod opieką Pani Danuty Leszek-Grabowskiej zostali finalistami trzyetapowego Ogólnopolskiego Konkursu Ekonomicznego "Potyczki Ekonomiczne 2020".
Konkurs o bardzo rozbudowanej formule rozpoczął się w styczniu. Trzyosobowe drużyny przygotowywały zajęcia edukacyjne z zakresu ekonomii dla rówieśników i młodszych kolegów. Na tym etapie wystartowały w szkole cztery drużyny, które przygotowały bardzo ciekawe zajęcia:
Hania Radomska, Bartek Weraksa i Natalia Heichel: "Bądźmy EKO"
Daria, Agnieszka i Natalia: "Zeróweczka uczy się oszczędzać! "
Jan Warda, Franciszek Dotka i Konrad Taraur: "Potyczki ekonomiczne z Kahootem"
Anna Król, Małgorzata Matusewicz, i Kinga Gęsorowska: "Potrafimy oszczędzać".
Do kolejnego etapu zakwalifikowała się drużyna w składzie: Hania, Bartek i Natalia. Na tym poziomie konkursu uczniowie mieli za zadanie przygotować scenariusz turnieju szkolnego. Zrobili to znakomicie. Podczas spotkań on-line powstał scenariusz Turnieju Szkolnego “Ziarnko do ziarnka” dla klas VI –VIII, który zakwalifikował drużynę do kolejnego etapu.
Trzeci etap konkursu był jeszcze bardziej rozbudowany. Drużyna miała za zadanie przygotować studium przypadku imprezy środowiskowej (Zaradna Trójka), wykonać projekt plakatu edukacyjnego „Polski złoty 1919-2019” oraz rozwiązać test wiedzy ekonomicznej składający się z 34 pytań.