morsy slider

W bajkowej krainie spotkają się 23 lutego miłośnicy lodowatych kąpieli na VIII Dadajowym Zlocie Morsów.

Wspólna zabawa miłośników kąpieli w lodowatych wodach co roku ściąga na plażę Słoneczny Brzeg nad jeziorem Dadajem coraz więcej morsów, biegaczy i obserwujących ich kibiców. Zloty organizowane przez Biskupieckie Morsy odbywają się pod różnymi hasłami. Tym razem motywem przewodnim będzie hasło „Witajcie w naszej bajce”. Nie zabraknie więc bajecznych i kolorowych strojów a także elementów wystroju, które przeniosą nas w bajkową rzeczywistość.

Impreza rozpocznie się już o godz. 10 rano VII Dadajowym Biegiem Morsa o Puchar Burmistrza Biskupca, w którym do pokonania będzie trasa z plaży nad Dadajem do parku miejskiego w Biskupcu i z powrotem – łącznie 10 km. Oprócz najwyższych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych uczestnicy powalczą w nim o tytuły najlepszego „morsa” i „foczki”. Zgłoszenia do biegu przyjmowane są do 20 lutego 2020 r.

Oprócz biegu i kąpieli przewidziane są tańce, konkursy, gry i zabawy, a do wspólnej zabawy będzie zachęcał zespół disco polo Top Girls. Zespół tworzą trzy energetyczne wokalistki, które na swoim koncie mają już kilka znanych utworów z wielomilionowymi odsłonami: „Mleczko”, „Jakbyś mnie zechciał”, „Wesele”. Główną atrakcją zlotu jest wspólna kąpiel kilkuset morsów, którą zaplanowano ok. godz. 13:30, po koncercie, który będzie wstępem do rozgrzewki przed wejściem do wody.

Bieżące informacje o VIII Dadajowym Zlocie Morsów można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/events/460016278033107/

Patronat nad wydarzeniem sprawuje Radio Eska i Gazeta Olsztyńska.

W związku z organizacją Biegu i Zlotu Morsów mieszkańcy gminy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Od godziny 10 do 12 na trasie plaża w Rukławkach – park miejski w Biskupcu spodziewać się należy biegaczy. Ich grupę będzie prowadził specjalnie oznakowany pojazd, a na całości trasy policjanci, strażnicy miejscy i strażacy-ochotnicy będą kierować ruchem samochodów. Organizatorzy proszą o zwracanie szczególnej uwagi na ich polecenia.
W czasie trwania Zlotu Morsów wyznaczone zostaną specjalne parkingi i miejsca postojowe dla aut osobowych i autobusów. W przypadku zapełnienia miejsc w Rukławkach przy plaży samochody będą kierowane na specjalnie przygotowane parkingi. Organizatorzy proszą o stosowanie się do znaków drogowych i poleceń służb porządkowych.

zlot morsów