one

Pracownicy Biura Rzecznika Praw Pacjenta rozmawiali z mieszkańcami Biskupca o ich problemach.

19 listopada w Biskupieckim Domu Kultury odbyło się spotkanie z ekspertami z dziedziny praw pacjenta. „Łączy nas pacjent” to inicjatywa, której celem jest pomoc pacjentom w walce z ich problemami zdrowotnymi i we właściwej realizacji ich praw. Projekt realizowany jest wspólnie przez Rzecznika Praw Pacjenta oraz największe w Polsce organizacje pacjentów. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się m.in. gdzie mogą szukać pomocy i zapoznali się z przysługującymi im prawami pacjenta. Każdy mógł również indywidualnie omówić swój własny problem i dowiedzieć się co może dalej z nim zrobić.

Podczas spotkania przedstawicielka Fundacji Pokonaj Raka Bogumiła Pstrągowska, która jest aktywną uczestniczką działań organizowanych przez fundację, podzieliła się swoimi doświadczeniami z chorobą i opowiedziała na jakie wsparcie może liczyć osoba chora.

Przypominamy również, że działa bezpłatna ogólnopolska infolinia Rzecznika Praw Pacjenta pod numerem telefonu 800-190-590. Eksperci pełnią dyżury od poniedziałku do piątku w godz. 8-20. Dyżurujący specjaliści z zakresu ochrony zdrowia oraz prawnicy udzielają konkretnych informacji, jak w danej sytuacji należy postąpić, a w razie potrzeby podejmą natychmiastową interwencję.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://biskupiec.pl/aktualnosci/2326-laczy-nas-pacjent#sigProId2c5e92f537