IMGP4433 duszki

Pod takim hasłem przebiegła tegoroczna akcja „Noc Bibliotek”, w której kolejny raz wzięła udział biskupiecki placówka.

W sobotni wieczór (5 października) Miejską Bibliotekę Publiczną zdominowały lekko straszne duszki i najweselsze  w całej gminie Biskupiec dzieci. Po serii zabaw integracyjnych zaczęły się poszukiwania duszków rozmieszczonych po całej bibliotece, które informowały je o kolejnych zadaniach, m.in.:
- poszukiwaniu strasznego tytułu w mrocznym magazynie. Udało się wszystkim, a niektórzy mieli wypieki na twarzy!
- wyprawie późnym wieczorem do parku. Tam z pięknej, kamiennej księgi dzieci dowiedziały się, że znajdują się na byłym cmentarzu ewangelickim;
- po drodze, przy fontannie czekała niespodzianka w postaci „Ognika” – legendy. Dzięki jej przekazowi oraz własnej spostrzegawczości młodzi czytelnicy sami odnaleźli ukryty słodki skarb.
Ponadto wielką przyjemnością dla uczestników Nocy była zabawa w chowanego w mrocznych salach biblioteki. Trochę postraszyli się, wymyślając, z czego może być „straszny sok” dla odważnych. Wszyscy byli odważni! Tradycyjnie na koniec dzieci wrzuciły grosik na szczęście do „studni życzeń”, by powrócić na zajęcia organizowane przez Bibliotekę.
Organizatorzy zabawy dziękują rodzicom za obfite „koszyczki”, ponieważ apetyty dopisywały wszystkim młodym pogromcom duchów. Było „mega fajnie” – jak mówili po zabawie jej uczestnicy.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://biskupiec.pl/aktualnosci/2257-mroczno-i-z-dreszczykiem#sigProId7aab8d0f65