Disco FB slider 02

Ostatnią wakacyjną imprezą w Biskupcu będzie III Festiwal Disco Polo, który odbędzie się 31 sierpnia.

Lato w gminie Biskupiec zawsze obfituje w ciekawe wydarzenia. Kończy je, już trzeci rok z rzędu, święto wszystkich miłośników polskiej muzyki tanecznej. W sobotę 31 sierpnia na placu w byłej jednostce wojskowej w Biskupcu stanie wielka scena, na której wystąpią gwiazdy tego rodzaju muzyki. Występy rozpoczną się ok. godz. 18. Rozpoczną je piękne i zdolne artystki zespołu Sensation. NG, Bona, Hania, Mila i Ola zaprezentują swój wokalno-taneczny show. Po nich na scenie pojawi się Yaroo. Yaroo, to pseudonim artystyczny Jarosława Lackowskiego. Zadebiutował w połowie lat dziewięćdziesiątych, a znany jest m.in. z hitu „Nie ma drugiej takiej jak Ty”. W Biskupcu wystąpi po nim zespół D-Bomb, którego piosenka „O Ela, Ela” ma prawie 7 mln odsłon na Youtube. Hit kolejnego zespołu pt. „Ruda tańczy jak szalona” z pewnością zaśpiewa cała publiczność razem z występującym w Biskupcu Czadomanem. Festiwal zakończy koncert zespołu Power Play.
Wstęp na III Festiwal Disco Polo w Biskupcu jest bezpłatny.

Uwaga, utrudnienia w ruchu!
W piątek (30 sierpnia) z użycia będzie wyłączony plac apelowy na terenie byłej jednostki wojskowej przy al. Broni. Ma to związek z przygotowywaniem sceny na sobotnie koncerty. Plac będzie ponownie otwarty w niedzielę (1 września).
W sobotę (31 sierpnia) od godz. 15:00 wjazd na osiedle w byłej jednostce wojskowej będą mieli wyłącznie mieszkańcy usytuowanych tu bloków za okazaniem dokumentu potwierdzającego ich miejsce zamieszkania. Wjazd będzie możliwy tylko od al. Broni. Brama od ul. Wojska Polskiego od godz. 15.00 będzie otwarta wyłącznie dla pieszych. Samochody będą kierowane na pobliskie, oznaczone parkingi: przy ul. Żółkiewskiego (w pobliżu Orlika i Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Zawodowego), parking przy kościele pw. bł. Karoliny oraz przy ul. Warmińskiej. Organizatorzy zachęcają też do zostawienia samochodów bliżej centrum miasta. Normalny ruch w obrębie byłego placu apelowego zostanie przywrócony ok. godz. 24:00.

disco plakat