Bitwa o Warmię slajder

W sobotę 15 czerwca w Biskupcu zobaczymy blisko 200 zawodników różnych sportów walki.

Turniej „Bitwa o Warmię” odbędzie się pierwszy raz na terenie Biskupca. Ma na celu skonfrontować ze sobą zawodników, trenujących różne sztuki walki jednak na określonych zasadach.
W zawodach weźmie udział od 150 do 200 zawodników z około 20 klubów z całego kraju. Pojawią się na pewno kluby z drugiego końca Polski takie jak Częstochowa, Zawiercie, Nowa Sól, a także lokalni przedstawiciele sportów walki. Warto zaznaczyć, że w turnieju pojawią się zawodnicy, którzy zdobywali medale na Mistrzostwach Świata i Pucharów Europy w Taekwon-do i Kickboxingu.
Na planszach zobaczymy zawodników w każdym przedziale wiekowym od najmłodszych po seniorów. Rywalizacja na matach odbędzie się w formule walk kalaki (piankowe pałki), pointfightg (walka przerywana) oraz kicklight (walka ciągła z kopnięciami low kick). Na ringu rozgrywana będzie formuła K1.
Zawody odbędą się w hali widowiskowo-sportowej w Biskupcu, a pojedynki będą toczone na 3 matach oraz ringu. Impreza rozpoczyna się 15 czerwca od godziny 10:00 i potrwa cały dzień z oficjalnym otwarciem o godzinie 13:00.
Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie KS Egida z prezesem Bartoszem Zabłotnym oraz Burmistrz Biskupca, który objął imprezę patronatem.

 Bitwa o Warmię