brydz 1

10 lutego w restauracji Stara Kaflarnia odbył się najpopularniejszy w regionie turniej brydża sportowego – o Puchar Burmistrza Biskupca.


Turniej w Biskupcu to zdaniem zawodników jeden z najpopularniejszych turniejów tego typu w regionie, który przyciąga nie tylko poziomem, ale i przede wszystkim atmosferą. W grze udział wzięło 48 par z całego regionu, ale również z Gdańska, Elbląga i Płocka. Zwyciężyła para Adolf Bocheński i Mirosław Cichocki z Olsztyna, II miejsce zdobyli Tomasz Patalon i Tomasz Sienkiewicz z Lidzbarka Warmińskiego, natomiast III miejsce Henryk Łakomski i Radosław Kozłowski z Węgorzewa.

Organizatorami wydarzenia byli Państwo Ewa i Andrzej Olczak oraz Barbara i Jan Dowejno, którzy z sukcesem od lat tworzą wspaniałą atmosferę turnieju.

– Dziś po raz kolejny miałem przyjemność spotkać się z brydżystami, którzy uczestniczyli w turnieju zorganizowanym przez dwa wspaniałe duety. Jeszcze raz gratuluję udanej imprezy organizatorom i zwycięskiej parze – mówił burmistrz Biskupca.

Brydż sportowy jest grą, w której wszyscy gracze zaczynają z tym samym rozkładem kart. Do każdego stolika trafiają specjalnie potasowane talie kart. W ten sposób uczestnicy turnieju sprawdzają tylko swoje umiejętności, a nie szczęście – wyeliminowany jest czynnik losowy. O lokacie końcowej decyduje więc ilość punktów zdobytych z tych samych początkowy warunków.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://biskupiec.pl/aktualnosci/1922-xxii-turniej-brydza-sportowego#sigProId39bde01f33