wosp slajder

Już po raz 27 w Polsce i na całym świecie organizowana jest akcja, której dowodzi Jerzy Owsiak.

Tym razem wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, których w Biskupcu będzie ok.130, zbierać będą fundusze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.
13 stycznia już od godziny 9 na ulicach Biskupca spotkać będzie można wolontariuszy uzbrojonych w charakterystyczne czerwone serduszka i puszki orkiestrowe. Biskupieckie Morsy i wszyscy chętni od godz. 11 będą ulicami i chodnikami naszego miasta biegać (albo – w zależności od kondycji – spacerować) by zamieniać przebyte kilometry na złotówki. Można też będzie powiosłować na specjalnej maszynie, również zamieniając przepłynięty dystans na fundusze dla WOŚP.
O godz. 15 ruszy biskupiecka scena artystyczna. Tym razem ze względu na remont Centrum Kultury, Turystyki i Sportu występy utalentowanych biskupczan obejrzeć będzie można w hali sportowej na terenie byłej jednostki wojskowej. Tu także prowadzone będą loterie, koncerty, licytacje, sklepiki i inne atrakcje. Odbędzie się rownież malowanie obrazu na żywo przez lokalną artysktkę. Tradycyjnie jak co roku każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas cieszących się zawsze dużą hojnością licytujących aukcji można będzie stać się właścicielem orkiestrowych gadżetów, nadać na rok imię biskupieckiemu rondu, czy spędzić dzień w fotelu burmistrza. Dodatkowo na licytacji znajdą się karnety na kompleksowe badania laboratoryjne czy na wybrane zabiegi fizykoterapeutyczne, vouchery do Parku Rozrywki Aktywnej Bartbo w Butrynachmeble, traktorki dla dzieci, biżuterie, usługi i wiele, wiele innych.

Na godz. 20 zaplanowano „światełko do nieba”.

Aktualny wykaz przedmiotów do licytacji znajduje się na Facebooku Biskupiec Krajobraz Pełen Możliwości [link]