IMG 3511

Szkoła Podstawowa nr 2 otrzymała prestiżowy certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu”.

Kapituła Konkursu „Szkoła Wierna Dziedzictwu” powołana przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, po dokonaniu oceny formalnej i merytorycznej złożonej dokumentacji rekomendowała Szkołę Podstawową nr 2 w Biskupcu do otrzymania Certyfikatu „Szkoła Wierna Dziedzictwu”.
Podejmowane przez placówkę działania służyły kształtowaniu tożsamości narodowej i upowszechnianiu wiedzy na temat polskiej historii, a także rozwijaniu kreatywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i społecznych w aspekcie lokalnym i państwowym.
Uroczystość wręczenia Certyfikatów odbyła się 29 listopada w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Szkoła Podstawowa nr 2 w Biskupcu znalazła się wśród 75 szkół (wniosków o Certyfikat wpłynęło 180), które otrzymały to prestiżowe wyróżnienie.
Zespół, który koordynował działania zmierzające do otrzymania certyfikatu stworzyły Grażyna Wojczuk (szkolny koordynator), Marta Pawłowska, Bożena Pawłowska, Anna Kubarewicz. Zespół opracował m.in. dokumenty potwierdzające działania biskupieckiej szkoły. Szczegóły przedsięwzięcia znajdują się na szkolnej podstronie Rok dla Niepodległej https://sp2biskupiec.edupage.org/text14/

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://biskupiec.pl/aktualnosci/1846-sp2-wierna-dziedzictwu#sigProId9a3ae29c29