DSC 1476

Blok operacyjny, sterylizatornia i Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w szpitalu w Biskupcu przejdą wielki remont.

5 września w Szpitalu Powiatowym im. Jana Mikulicza w Biskupcu nastąpiło uroczyste podpisanie umowy na wykonanie inwestycji polegającej na rozbudowie, przebudowie oraz modernizacji bloku operacyjnego, centralnej sterylizatorni i Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii wraz z instalacjami, połączonej z częściową zabudową wewnętrznego dziedzińca, zmianą sposobu zagospodarowania terenu, remontem wybranych pomieszczeń wewnętrznych oraz zakupem i montażem aparatury medycznej oraz wyposażenia. Zakupione zostaną m.in. nowoczesne stoły operacyjne, aparaty do znieczuleń, kolumny sufitowe, kardiomonitory z centralą, respiratory, aparaty rtg i usg, videolaryngoskopy, sterylizatory, myjnia - dezynfektor do narządzi, myjnia ultradźwiękowa, stacja uzdatniania wody i wiele innych.
- W praktyce oznacza to ożywienie serca szpitala. Blok operacyjny i sterylizatornia to jedne z najważniejszych części szpitala, których sprawne działanie ma ogromny wpływ na działanie całości placówki. Dlatego to tak ważny projekt dla nas. To nasza kluczowa i największa inwestycja w historii. – mówił w trakcie uroczystości Marek Pietras, dyrektor szpitala.
Prace zostaną wykonane dzięki środkom zewnętrznym. Prawie 5 mln to środki unijne, przyznane przez marszałka województwa z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014 – 2020. Ale największa pula, 17 mln. zł pochodzić będzie z budżetu powiatu olsztyńskiego. – Udało się przekonać naszych radnych do przekazania tej sumy biskupieckiemu szpitalowi, gdyż to tu leczy się coraz więcej pacjentów z naszego powiatu. Placówka przyciąga wysokim poziomem leczenia i panującą tu atmosferą. Dlatego powinna ciągle się rozwijać – tłumaczyła starosta olsztyński Małgorzata Chyziak.
- Gratuluję dyrektorowi Markowi Pietrasowi i jego załodze doprowadzenia do szczęśliwego finału wieloletniej kampanii o środki na ten cel – mówił burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski. – Nasi mieszkańcy w pełni zasługują na to, by leczyć się w jak najlepszych warunkach. Cieszę, się że jakość usług medycznych w naszej gminie jeszcze się poprawi.
Prace nad realizacją projektu mają się zacząć jeszcze w tym roku. Jak zapowiadał przedstawiciel wykonawcy, firmy Anchor, prace będą przebiegać etapami i z zachowaniem pełnej funkcjonaliści palcówki. Szacowana wartość całego projektu to ok. 23 mln zł.


Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://biskupiec.pl/aktualnosci/1739-umowa-na-blok-operacyjny-podpisana#sigProId8d80880692