dozynki slajder

Już 15 września odbędzie się tradycyjne święto plonów. Gwiazdą wieczoru będzie Sławomir.

Tegoroczne dożynki powiatowo-gminne organizowane są w Biskupcu. Tradycyjnie rozpoczną się dziękczynną mszą, odprawianą o godz. 12:00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela, podczas której zostaną poświęcone zebrane w tym roku plony. Następnie barwny korowód wieńców dożynkowych prowadzony przez starostów przejdzie przez miasto na plac apelowy w byłej jednostce wojskowej, gdzie rozpocznie się zabawa dożynkowa.
W pierwszej, obrzędowej części imprezy, która rozpocznie się o godz. 13:30, na ręce przedstawicieli władz powiatu i gminy zostanie przekazany specjalnie wypieczony na tę okazję chleb. Wręczone zostaną odznaczenia dla najlepszych rolników z gminy i powiatu. Na scenie zaprezentują się poszczególne wsie. Tradycyjnie nie obędzie się bez konkursów na najlepszy chleb, najładniejszy wieniec (poniżej regulamin kokursu) oraz stoisko dożynkowe. Rozegrane zostaną konkurencje dla dzieci i dorosłych. O 14 ruszy piknik zbożowy, w którym spróbować będzie można wyrobów ze zboża. Swoje produkty sprzedawać też będą gospodarze z gminy Biskupiec: wędliny, pieczywo, ciasta, przetwory i rękodzieło.
Równie atrakcyjnie zapowiada się część artystyczna dożynek. Jako pierwszy na scenie wystąpi Zespół Jezioranie, następnie Kuźnia Warmińska, Wapniaki i Babsztyl. Gwiazdą wieczoru będzie Sławomir, który na scenie ma pojawić się ok. godz. 20.

 

Regulamin powiatowo- gminnego konkursu wieńca dożynkowego: regulamin konkursu

 

W związku z organizacją dożynek powiatowo–gminnych w Biskupcu nastąpią zmiany komunikacyjne i organizacyjne w obrębie al. Broni i ul. Wojska Polskiego. Zmiany podyktowane są względami bezpieczeństwa.
W piątek (14.09) z użycia będzie wyłączony plac apelowy na terenie byłej jednostki wojskowej przy al. Broni. Ma to związek z przygotowywaniem sceny.
W sobotę (15.09) od godz. 8:00 wjazd na plac apelowy w byłej jednostce wojskowej będą mieli wyłącznie mieszkańcy usytuowanych tu bloków za okazaniem dokumentu potwierdzającego ich miejsce zamieszkania. Wjazd będzie możliwy tylko od al. Broni. Brama od ul. Wojska Polskiego będzie otwarta wyłącznie dla pieszych. Normalny ruch w obrębie byłego placu apelowego zostanie przywrócony w sobotę ok. godz. 23:00.
Także w sobotę (15.09) po mszy odprawionej w kościele pw. św. Jana Chrzciciela, około godz. 13.00 ruszy pochód dożynkowy. Planowana trasa: kościół, Pl. Wolności, ul. Warszawska, ul. Wojska Polskiego do byłej jednostki wojskowej. W czasie przemarszu mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu ulicznym.
Parking dla osób przyjeżdżających na dożynki samochodami przewidziany jest przy. ul. Żółkiewskiego (niedaleko ośrodka PSONI).
Prosimy o stosowanie się do poleceń służb porządkowych.
Przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za wyrozumiałość.

dozynki plakat 01