Tadeusz Kobus

Tadeusz Kobus zasiadł na jeden dzień w fotelu burmistrza.


Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski na kilka godzin podzielił się obowiązkami włodarza gminy i oddał swój fotel Panu Tadeuszowi Kobusowi. Za możliwość piastowania tej funkcji Pan Tadeusz zapłacił 1500 zł dzięki wygranej licytacji podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Nowy burmistrz z samego rana stawił się w swoim gabinecie w Urzędzie Miejskim. Następnie z rąk burmistrza odebrał specjalnie sporządzoną na tę okazję pieczątkę urzędową ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz akt nadania, po czym zabrał się do dekretacji pism.

Wziął także udział w spotkaniu przedstawicieli biskupieckich działkowców z firmą Egger, na którym ustalano szczegóły dotyczące zagospodarowania terenu przy ogródkach działkowych i obecnej plaży nad Jeziorem Kraksy.

Podczas swojej krótkiej kadencji,  zapoznał się również z funkcjonowaniem urzędu i sprawdził pracę poszczególnych referatów. Kolejnym punktem „urzędowania” był udział w spotkaniu dotyczącym organizacji Festiwalu Disco Polo, na którym poznał szczegóły zabezpieczenia imprezy.

- Bardzo się cieszę, że mogliśmy zorganizować Panu Tadeuszowi taki dzień. Jego hojność pozwoliła wesprzeć WOŚP, co pokazuje, że jest człowiekiem o wielkim sercu. To była przyjemność pracować z takim burmistrzem!- mówi burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.