pierogi slajder

Już 11 sierpnia w Biesowie odbędzie się Warmińska Uczta Pierogowa. Będzie pyszne jedzenie i wspaniała zabawa.

Będzie to już 12 edycja tego wydarzenia. Gospodynie jak co roku przygotują kilka tysięcy sztuk pierogów. W miękkim i delikatnym cieście zamknięte zostaną tradycyjne farsze, ale też wiele nietypowych smaków. Za każdym razem Panie z sołectw z gminy Biskupiec zaskakują smakiem oraz ilością przygotowanych pierogów. W tym roku z pewnością będzie ich ponad 35 000. To dzięki nim pierogi królują na dobre w Biesowie i całej naszej Gminie.
Wśród sołectw bioracych udział w Uczcie zorganizowany zostanie tradycyny już konkurs na najsmaczniejszego pieroga. Tysiąc złotych trafi do wsi, która zachwyci jurorów. Konkurs to prawdziwe kulinarne wyzwanie, ponieważ nie są w nim brane pod uwagę walory estetyczne podania potrawy, a same pierogi muszą być idnetyczne z tymi sprzedawanymi na stoiskach. Nie będą oceniane pierogi przygotowywane specjalnie na potrzeby degustacji. [regulamin konkursu]
To pewne, że każdy smakosz znajdzie coś dla siebie!
Oficjalne otwarcie imprezy nastąpi o godz. 14.00, tradycyjnie poprzedzi je msza św. w kościele św. Mikołaja i św. Antoniego. W programie imprezy nie zabraknie konkursów kulinarnych z nagrodami, a także atrakcyjnego programu artystycznego. Na scenie wystąpią: Kapela Ludowa „U Rysia”, Ewa & Leszek, De Samba, Kapela Czerniakowska, Gang Marcela, 4EVER.
Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Radio Eska Olsztyn.

pierogi plakat