dni biskupca 2018 gablota
Od 20 do 22 lipca Biskupiec będzie świętował. Sportowo, koncertowo, rodzinnie – każdy znajdzie coś dla siebie!

Od ponad dwudziestu lat Biskupiec obchodzi pod koniec lipca swoje święto. Trzydniowa impreza jest okazją do integracji mieszkańców, promocji miasta i regionu wśród turystów oraz rozwoju tożsamości lokalnej. A przede wszystkim – do dobrej zabawy.
Pierwszego dnia obchodów tegorocznych Dni Biskupca (piątek, 20 lipca) odbędzie się Międzynarodowe Święto Folkloru. W miejskim amfiteatrze wystąpią zespoły z Węgier, Peru, Kanady, Beninu, Irlandii. Ich pokazy poprzedzi tradycyjny już przemarsz ulicami miasta. Tancerze zapraszają w ten sposób wszystkich do obejrzenia ich występów. Na scenie zobaczymy też „Węgojską Strużkę” i kapelę ludową „U Rysia”.


Drugiego dnia (sobota, 21 lipca) na terenie byłej jednostki już od godz. 15 przygotowane będą animacje dla dzieci, darmowy plac zabaw z tzw. dmuchańcami, a także stoiska jarmarczne. O godz. 18 rozpocznie się koncert lokalnych młodych artystów, którzy zaprezentują swój talent publiczności czekającej na koncert gwiazd. Ok. godz. 19.30 na scenę tanecznym krokiem wejdzie Danzel, który swoimi przebojami z pewnością rozrusza wszystkich zgromadzonych na palcu. Ok. godz. 21 sceną zawładnie Kamil Bednarek, jeden z najpopularniejszych obecnie wśród młodzieży artystów. Jego przeboje „Chwile jak te” i „Cisza” rozkołyszą cały Biskupiec. Najbardziej rozpoznawalną gwiazdą tegorocznych Dni Biskupca będzie z pewnością zespół „Perfect”. Razem z Grzegorzem Markowskim z tysięcy gardeł popłynie legendarny tekst „Autobiografii”.


Trzeciego dnia (niedziela, 22 lipca) mieszkańcy Biskupca i turyści będą mogli wziąć udział w Biskupieckiej Zabawie Kolorami, której kulminacyjnym momentem będzie obsypanie się proszkiem holi (około godz. 18). Impreza odbędzie się na plaży Słoneczny Brzeg w Rukławkach, a towarzyszyć jej będą zawody sportowe i (od godz. 14) plażowe zabawy dla dzieci. Nie zabraknie muzyki. Będziemy tu również gościć grupę młodzieży z Kazachstanu, która odwiedzi naszą gminę w ramach wycieczki organizowanej przez Fundację dla Rodaka.


Dni Biskupca mają także wymiar sportowy. W czasie ich trwania rozegrany zostanie szereg turniejów o Puchar Burmistrza – tenisa ziemnego, piłki nożnej, siatkówki plażowej, zawody wędkarskie. Na Dadaju popłyną „dezety” w mistrzostwach Polski, kolarze zaś zmierzą się w wyścigu australijskim.


Wstęp na wszystkie imprezy organizowane na Dniach Biskupca jest darmowy.


Bieżące informacje o wydarzeniach można znaleźć na profilu FB wydarzenia https://www.facebook.com/events/1854759218164812/

Dni BC piątek poziom

Dni BC sobota poziom

Dni BC niedziela poziom

 

Dni BC plakat zbiorczy ok ok maly