DSC02442

8 czerwca na terenie strzelnicy byłej jednostki wojskowej 200 uczestników brało udział w specjalistycznych ćwiczeniach.

Ziemia biskupiecka po raz kolejny w ramach Zarządzania Kryzysowego oraz współdziałania służb mundurowych gościła na terenie strzelnicy byłej jednostki wojskowej w Biskupcu około 200 uczestników. W szkoleniu udział wzięli policjanci, strażacy oraz młodzież:

– Komisariatu Policji w Biskupcu,
– I kompanii Nieetatowych Pododdziałów Prewencji KMP w Olsztynie,
– Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie,
– ościennych Komend Powiatowych Policji w Szczytnie i Mrągowie,
– Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Biskupcu,
– Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupcu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobułtach
– młodzież Zespołu Szkół w Biskupcu.

W trakcie szkolenia organizatorzy przeprowadzili pokazy musztry policyjnej pododdziałów zwartych zaprezentowanej przez kompanię NPP oraz kompanię OPP. Szyki i ugrupowania policyjne wspierane były zespołami, które w swojej dyspozycji miały broń gładkolufową oraz pirotechniczne środki wsparcia. Było dużo hałasu oraz dymu.
Kolejnym elementem pokazu było przedstawienie działań ratowniczo - gaśniczych w wykonaniu straży pożarnej i policji. Scenariusz pokazów został opracowany w taki sposób, aby jak najbardziej przybliżyć uczestnikom realne działania. Sam fakt, iż uczestnicy wszelkie informacje o realizacji założeń otrzymywali na bieżąco przez środki łączności, urealniał czas i przebieg pokazu. Płonący budynek mieszkalny, mimo istniejącego ryzyka rozprzestrzenienia się pożaru na sąsiednie domostwa oraz połacie lasu, został sprawnie i szybko zagaszony. Policja wyznaczyła strefę działań oraz strefę bezpieczną. Ofiarom pożaru udzielono niezbędnej pomocy przedmedycznej, a następnie karetka sanitarna przetransportowała rannych do pobliskiego szpitala powiatowego w Biskupcu.

Młodzież mogła przyglądać się i uczestniczyć w szkoleniu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu strażaków OSP i JRG.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://biskupiec.pl/aktualnosci/1659-szkolenie-sluzb-mundurowych#sigProId0a02e18cfa