35051650 1804591506254108 4691305662599135232 n

Powiatowa Spartakiada Drużyn Sanitarnych Obrony Cywilnej zakończyła się dla reprezentacji Biskupca II miejscem.

Doskonalenie umiejętności członków formacji ratownictwa medycznego i drużyn sanitarnych obrony cywilnej to jeden z głównych celów Wojewódzkiej Spartakiady Obrony Cywilnej. W sobotę 9 czerwca w Starym Dworze gm. Dobre Miasto odbyły się eliminacje powiatowe, w których wystartowały reprezentacje gmin: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Dywity, Olsztynek i Stawiguda.
Po uroczystym otwarciu z udziałem starosty olsztyńskiego Małgorzaty Chyziak i sekretarza gminy Dobre Miasto Magdaleny Iwanek, uczestnicy przystąpili do rozwiązania testów. Po teorii przyszedł czas na praktykę. Umiejętności startujących sprawdzono na pięciu zróżnicowanych stacjach urazowych, które symulowały sytuacje, z jakimi w rzeczywistości mogą spotkać się osoby niosące pomoc. Poziom zawodów był bardzo wysoki, o poszczególnych miejscach zadecydowały pojedyncze punkty.
Dyplomy dla każdego uczestnika Spartakiady, puchary i nagrody rzeczowe dla trzech najlepszych drużyn ufundowane zostały przez starostę olsztyńskiego i burmistrza Dobrego Miasta. Pierwsze miejsce zajęła drużyna reprezentująca gminę Dobre Miasto i to właśnie ta formacja weźmie udział w tegorocznym finale wojewódzkim Spartakiady. Drugie miejsce wywalczyła reprezentacja Biskupca, a trzecie przypadło drużynie z Barczewa.
Drużynę z gminy Biskupiec reprezentowali: dh Jan Socha, dh Sławomir Ptak, dh Tomasz Jabłoński oraz dh Agnieszka Rak.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://biskupiec.pl/aktualnosci/1658-biskupczanie-drudzy-na-spartakiadzie#sigProIdc690ac7250