mania 3

,,Czytanie łączy” to hasło XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (2-10 czerwca), w który włączyła się biskupiecka podstawówka.

Ogólnopolską akcję czytelniczą rozpoczęto tu od zabaw inspirowanych literaturą dziecięcą. Klasy IIIa, IIIb, IIIc i IIa brały udział w mini turnieju, prowadzonym przez wicedyrektor szkoły Martę Pawłowską, która wcieliła się w rolę księżniczki i zaprosiła dzieci do zabawy. Widząc panią dyrektor w takim stroju uczniowie nie kryli zdziwienia. Odpowiadali na pytania, rozwiązywali wspólnie krzyżówki oraz oddzielali groch od fasoli. Największą atrakcją były gongi, w które dzieci uderzały po wykonaniu zadania.
Kolejną atrakcją przedsięwzięcia był zorganizowany w szkolnej bibliotece spektakl słowno-obrazkowy zaprezentowany przy użyciu Kamishibai. Jest to japoński teatrzyk obrazkowy lub inaczej papierowy teatr ukryty w drewnianej skrzynce. Pomysłodawcą i narratorem sztuki „O myszy, która chciała być lwem” był szkolny logopeda Anna Kubarewicz, która z pomocą bibliotekarki Grażyny Wojczuk przedstawiła niezwykłą historię o przyjaźni małej myszy z wielkim lwem. Pomocą i cierpliwością w tworzeniu plansz do pierwszej tego typu historyjki wykazała się także szkolna sekretarka Ewelina Przystupa.
W piątek 8 czerwca na dzieci z SP2 czekały kolejne niespodzianki: uczniowie klas VII z Grażyną Wojczuk czytali młodszym, a nauczycielka Sylwia Rohde-Brzozowska przygotowała literackie podchody.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://biskupiec.pl/aktualnosci/1655-mania-czytania-w-sp-2#sigProId4385c2c467