lutry1Kolarze z LKK ZM „Warmia” Biskupiec z sukcesami zakończyli 33 edycję tego międzynarodowego wyścigu.

W imprezie wzięło udział ponad 180 zawodników. Uczestnicy wyścigu rywalizowali w 11 kategoriach: żak, żaczka, młodzik, młodziczka, junior młodszy, juniorka młodsza, junior, elita, masters, wózki kobiety i wózki mężczyźni. W sobotę 12 maja uczestnicy mierzyli się w jeździe indywidualnej na czas, a w niedzielę 13 maja wyruszyli ze startu wspólnego. Po raz kolejny ta największa kolarska impreza na Warmii i Mazurach była jednocześnie mistrzostwami województwa i rywalizacją o Puchar Warmii.

Zawody o Puchar Warmii miały charakter dwuetapowy (sobotni i niedzielny), a na koniec liczył się łączny czas czasówki i wyścigu szosowego. Natomiast o mistrzostwo województwa zmagano się w osobno w każdej z tych dwóch kolarskich specjalności i we wszystkich kategoriach wiekowych: od żaków do mastersów. Przy okazji przeprowadzono też mistrzostwa województwa Szkółek Kolarskich, w których brały udział żaczki i żacy oraz młodziczki i młodzicy, a także wyścigi wózkarzy.

Na starcie stawili się reprezentanci prawie wszystkich sekcji kolarskich z naszego regionu, a ponadto zawodnicy i zawodniczki z innych polskich klubów oraz goście z Kaliningradu. Jazdę indywidualną na czas, w zależności od kategorii wiekowej, przeprowadzono na dystansie od trzech (żaczki, żacy) do 11 kilometrów (juniorki, juniorzy, elita, masters), podczas gdy wyścig ze startu wspólnego odbył się na rundach Lutry-Żardeniki-Kikity-Lutry (długość jednej rundy: 21 km).

Puchary, dyplomy, medale i nagrody wręczyli m.in. wójt gminy Kolno Henryk Duda, sekretarz LKK ZM „Warmia” Biskupiec Narcyz Klik, wiceprezes ds. sportowych LKK ZM „Warmia” Biskupiec Dariusz Jaskulski, sekretarz Warmińsko-Mazurskiego Związku Kolarskiego Janusz Szczawiński, sekretarz gminy Biskupiec Zbigniew Szal.
Wyniki wyścigu dostępne są na stronie:

http://www.kolarstwo-wm.info/index.php?p=1_4

Wyścig kolarski został uświetniony występami artystycznymi dzieci i młodzieży z Gminnego Ośrodka Kultury w Kolnie, wychowanków Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno - Wychowawczego w Kruzach oraz Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska”.

źródło: Facebook Lkk Warmia Biskupiec, sport.wm.pl, kolno-gmina.pl

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://biskupiec.pl/aktualnosci/1610-wyscig-dookola-jeziora-luterskiego#sigProIdb8eccd7b9a