delsp3

Szkoła Podstawowa nr 3, jako zwycięzca konkursu, została zaproszona na konferencję prasową otwierającą jego II edycję.

17 kwietnia na śniadaniu prasowym w Warszawie otwierającym II edycję konkursu „Extra stołówka z Delmą Extra” biskupiecką podstawówkę reprezentowały: Marzena Bielińska, Bożena Rosińska, Hanna Zalewska i Bożena Lasocka. Szkoła została zaproszona jako jedyna z nagrodzonych w I edycji. Tematem przewodnim spotkania był stan stołówek w publicznych szkołach podstawowych.

W jego trakcie przedstawicielki SP 3 mówiły o swoich motywacjach przystąpienia do konkursu oraz korzyściach płynących z przeprowadzonego remontu pomieszczeń. Zgromadzonych dziennikarzy bardzo zainteresował fakt, że szkolna stołówka jest nie tylko miejscem spożywania obiadów i integrowania się uczniów. Odbywają się w niej zajęcia z zakresu zdrowego odżywiania, a także ich wpływu na prawidłowy rozwój i zdrowie. Jest to kluczowe zagadnienie w obliczu ogromnego zagrożenia nadwagą i otyłością młodego pokolenia.
Na ręce biskupieckiej delegacji złożono wiele gratulacji i słów uznania za to, że tak globalnie ujęto tu przeznaczenie jadalni, że przyświecał im cel dbałości o młodego człowieka, jego zdrowie i zdrową przyszłość. Panie dzieliły się odczuciami związanymi ze wsparciem i pomocą płynącą od władz miasta, wielu firm lokalnych i absolwentów szkoły.

Przypominamy, że obecnie o remont szkolnej stołówki walczy druga biskupiecka podstawówka. Pomóc Szkole Podstawowej nr 2 można głosując na stronie: https://www.extrastolowki.pl/school/7

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://biskupiec.pl/aktualnosci/1575-ciag-dalszy-przygody-sp3-z-delma#sigProId103a095042